Birecik’in Yaraları Sarılıyor

Birecik'in Yaraları Sarılıyor

Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde yağmurun yol açtığı yaraların sarılması için büyük çaba harcanıyor

09 Mayıs 2018 - 10:36 - Güncelleme: 09 Mayıs 2018 - 21:35

Şanlıurfa’nın Birecik İlçe Belediye Başkanı Av. M. Faruk Pınarbaşı, kentte etkili olan yağmurun yol açtığı yaraların sarılması için büyük çaba harcıyor. Başkan Pınarbaşı, ilçede hayatın normale dönmesi için belediye ekiplerini seferber etti.

Birecik’te 7 Mayıs Pazartesi günü akşam saatlerinde başlayan şiddetli yağmur şehirde yaşamı olumsuz etkiledi. Oluşan sel suları otomobilleri sürükledi. Birçok ev ve iş yerini su bastı, kaldırım taşları söküldü, trafik altüst oldu.  Sel suları nedeniyle ilçede önemli ölçüde maddi zararlar oluştu. Ev ve iş yerlerine su tahliye çalışmaları devam ediyor.

Birecik Belediye Başkan Av. M. Faruk Pınarbaşı, mahallelerde ekiplerin çalışmasını yerinde denetledi. Yağmur sularından etkilenen vatandaşlara ‘geçmiş olsun’ dileklerini ileten Pınarbaşı, hasarın devlet tarafından en kısa zamanda karşılanacağını söyledi. Belediyenin bütün birimlerini harekete geçiren Pınarbaşı, mağdur vatandaşlar için gereken her türlü yardımların yapılacağını kaydetti.

Birecik’te bu çapta bir afetin daha önce görülmediğine dikkat çeken Pınarbaşı, oluşturulan komisyonun ilçede hasar tespit çalışmalarına devam ettiğini ifade etti.  Pınarbaşı, “Belediye olarak, yağmurdan zarar gören halkımızın yanındayız.  Ekiplerimiz sahada ‘gece-gündüz’ demeden faaliyetlerini sürdürüyor. Sel sularının tahrip ettiği yollar, parklar ve bahçeler tekrar eski haline getirilecek. İlçe sakinlerimizin her türlü ihtiyacının karşılanması için ne gerekiyorsa yapacağız.” dedi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şanlıurfa'nın İki İlçesi İçme Suyuna Kavuşacak
Şanlıurfa'nın İki İlçesi İçme Suyuna Kavuşacak
Yeni Hayvan Pazarında Hummalı Çalışma
Yeni Hayvan Pazarında Hummalı Çalışma