Birecik Kütüphanesi Yeni Yerine Taşınacak

Birecik Kütüphanesi Yeni Yerine Taşınacak

Birecik Halk Kütüphanesi’nin mevcut yerinin kullanışsız ve küçük olduğu, ihtiyaçlara cevap veremediği gerekçesiyle yeni yerine taşınacak.

24 Aralık 2017 - 22:12

Birecik Halk Kütüphanesi’nin mevcut yerinin kullanışsız ve küçük olduğu, ihtiyaçlara cevap veremediği gerekçesiyle yeni yere taşınması için Kaymakamlığımızın Vakıflar Genel Müdürlüğü ile yaptığı yazışma ve görüşmeler neticesinde kapatılan Feza Dershanesi binası yeni kütüphane yeri olarak belirlendi.

Şanlıurfa Birecik Meydan Mahallesinde bulunan ve Mülkiyeti Vakıflar Genel Müdürlüğüne ait 449 ada, 9 parsel ve 383.00 m2 taşınmaz, kütüphane hizmetlerinde kullanılmak üzere 1.500,00-TL bedelle Şanlıurfa İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından imzalanan protokol ile kiralandı. Söz konusu kira protokolü 2886/71. Maddesine göre, Şanlıurfa İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün 14.06.2017 tarih ve 1176 sayılı yazısı ile Şanlıurfa Vakıflar Bölge Müdürlüğünün 05.09.2017 tarih ve 24626 sayılı yazıları ile uygun bulundu. Yakın bir zamanda yeni yerine taşınacak olan Birecik Halk Kütüphanesi Müdürlüğünün yeni yerinin onarım ve donanım işleri Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Urfalı Avukat'tan Fatih Portakal'a Suç Duyurusu
Urfalı Avukat'tan Fatih Portakal'a Suç Duyurusu
Vali Erin Şanlıurfa'daki Tüm Okulları Uyardı
Vali Erin Şanlıurfa'daki Tüm Okulları Uyardı