Birecik Mezra Beldesi Asfalta Kavuştu-Videolu Haber

Birecik Mezra Beldesi Asfalta Kavuştu-Videolu Haber

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Birecik ilçesi Mezra Mahallesine sıcak asfalt serimi yaparak yolları çamur ve çukurdan kurtarıldı.

25 Kasım 2017 - 16:18 - Güncelleme: 25 Kasım 2017 - 16:24

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Birecik ilçesi Mezra Mahallesi, Mezra İlkokulu-Ortaokulu ve TOKİ Konutları yolunda sıcak asfalt serimi yaparak yolları çamur ve çukurdan kurtaran Büyükşehir Belediyesi, son olarak Birecik İlçe Devlet Hastanesi yolunu asfalta hazırladı.

MEZRA İLKOKULU-ORTAOKULU YOLU İLK KEZ SICAK ASFALTA KAVUŞTU

Mezra mahallesinde eğitim ve öğretim yapan ilkokul ve ortaokulun oldukça kötü durumda olan yolunu sıcak asfaltla buluşturarak başta öğrencileri, velileri ve öğretmenleri sevindiren Büyükşehir Belediyesi’ne Okul Müdürü Mehmet Çoban teşekkür etti.

ÇOBAN: BÜYÜKŞEHİR ÖĞRENCİLERİMİZİ VE OKULUMUZU ÇAMURDAN KURTARDI

Okul yollarının asfaltlanmadan önceki halinin oldukça kötü olduğuna dikkat çeken Okul Müdürü Çoban, “Nisan ayından bu yana okulumuzun yolu oldukça kötü durumda idi. Öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimiz bu durumdan şikayet ediyorlardı. Bugün gördüğünüz gibi Büyükşehir Belediyesi yollarımızı asfaltladı bizi de büyük bir masraftan kurtardı. Arabalarımız her gün tamirhaneye gidiyordu. Ayrıca okulumuza her gün tarlalardan gelen öğrencilerin ayaklarındaki çamurdan dolayı berbat oluyordu. Başkanımız Nihat Çiftçi ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

MUHTAR KILIÇ: 20 YILLIK BELDE BÜYÜKŞEHİRLE HİZMET GÖRDÜK

20 yıldan bu yana 4 dönemdir Mezra’nın belde olduğunu ancak Büyükşehir Yasası ile mahalle statüsüne dönüştüğünü hatırlatan Birecik ilçesi Mezra Mahallesi Muhtarı Mehmet Kılıç, 20 yıldır görmedikleri hizmetleri Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi sayesinde gördüklerini söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ve ekibine mahallelerine yapılan hizmetlerden dolayı teşekkür eden Mezra Mahallesi Muhtarı Kılıç, “Mahallemiz Büyükşehir olduğumuz günden belli çok hizmet gördü. 150 bin metrekare kilit taşı, 7 bin metre kanalizasyon ve 3 bin metre içme suyu hattı döşemesi yapan Büyükşehir şuanda 6 kilometrelik yolumuzu sıcak asfaltla buluşturdu. Bu hizmetlerinden ötürü Nihat Çiftçi ve ekibine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Mezra Mahalle Sakinleri de mahallelerine yapılan hizmetlerden dolayı Büyükşehir Belediyesine ve Başkan Nihat Çiftçi’ye minnettarlık duyduklarını kaydetti.

BİRECİK TOKİ KONUT ALANI YOLU ASFALTLANDI

Birecik ilçesi Mezra Mahallesindeki asfaltlama çalışmasının ardından TOKİ konut alanı yolunu asfaltlayan Büyükşehir Belediyesi ayrıca ilçe girişindeki devlet hastanesi yolunu da asfaltlamaya hazırlanıyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şanlıurfa Büyükşehir İndirime Gitti
Şanlıurfa Büyükşehir İndirime Gitti
CHP'nin Urfa'daki O İlçe Başkanlığıda İstifa Etti
CHP'nin Urfa'daki O İlçe Başkanlığıda İstifa Etti