Birecik OSB’nin alt yapı çalışmaları sürüyor

Birecik OSB'nin alt yapı çalışmaları sürüyor

Şanlıurfa Birecik İlçesinde  110 Hektarlık alana kurulan, Birecik Organize Sanayi Bölgesinde altyapı çalışmaları hızla sürdürülüyor

08 Ağustos 2017 - 22:06

Şanlıurfa Birecik İlçesinde  110 Hektarlık alana kurulan, Şanlıurfa ve Birecik ekonomisine büyük katkı sağlayacağı öngörülen ve birçok işsize iş kapısı açacak olan Birecik Organize Sanayi Bölgesinde altyapı çalışmaları hızla sürdürülüyor.

Birecik Kaymakamı Kadir PERÇİ yapılan bu çalışmaları yerinde incelemek üzere Birecik Organize Sanayi Bölgesine ziyarette bulundu. Birecik OSB’yi gezen Birecik Kaymakamı Kadir PERÇİ, yapılan altyapı çalışmaları ile ilgili Birecik OSB Müdürü Mehmet YILMAZ’dan bilgi aldı.

Birecik OSB’nin bir an önce faaliyete geçmesi için büyük bir çaba sarf ettiklerini belirten Birecik Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Mehmet YILMAZ,  Birecik OSB’nin tüm projelerinin gerçekleştirildiğini ve  altyapı ihalesinin de tamamlandığını belirterek, 30 Kasım 2018 tarihine kadar altyapı çalışmalarının da sona ereceğini, bu tarihten sonra tahsisi yapılan yatırımcıların kendi yatırımlarına hemen başlayabileceklerini ifade etti.

Birecik OSB’nin bu yatırımlar neticesinde yaklaşık 5000 kişiye istihdam sağlayacağının altını çizen Mehmet YILMAZ, bunun Birecik’in gelişeceği ve kalkınacağı anlamını geldiğini dile getirdi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Haliliye Belediyesinden 31 Temmuz hatırlatması
Haliliye Belediyesinden 31 Temmuz hatırlatması
Hilvan içme suyu arıtma tesisi çalışmaları sürüyor
Hilvan içme suyu arıtma tesisi çalışmaları sürüyor