Birecik’te 8 Okulun İhale Tarihleri Belli Oldu

Birecik'te 8 Okulun İhale Tarihleri Belli Oldu

Şanlıurfa Birecik Kaymakamlığı girişimleri neticesinde Kırsal Mahallelerimizde yapılacak olan 8 okulun yapım işi ihale ilanı Elektronik Kamu Alımları Platformu’nda (EKAP) yayınlandı

24 Aralık 2017 - 22:21

Şanlıurfa Birecik Kaymakamlığı girişimleri neticesinde Kırsal Mahallelerimizde yapılacak olan 8 okulun yapım işi ihale ilanı Elektronik Kamu Alımları Platformu’nda (EKAP) yayınlandı. Buna göre Dalocak 12 derslik 4 lojmanlı ilkokulu, Han 8 derslikli ortaokulu ve Söğürtlen 12 derslikli ilkokulu 15.01.2018 tarihinde, Akarçay, Bozdere ve Kurucahöyük 8 derslikli ilkokulu, Divriği 12 derslikli ortaokulu, Yukarı Yeniçağ 8 derslikli ilkokulu’nun ise yapım işi ihalesi 16.01.2018 tarihinde yapılacak.

Şanlıurfa Birecik Kaymakamı Kadir PERÇİ, bu okullarımızın ihale aşamasına gelmesinde büyük katkıları bulunan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref FAKIBABA’ya ve emeği geçen tüm kurumlara teşekkür ederek ilçemiz için şimdiden hayırlı olması temennisinde bulundu. Şanlıurfa Birecik Kural Mahallesine yapılacak Kural Bağımsız Anaokulu’nun ihalesi yapılırken Dalocak, Söğürtlen, Bozdere, Akarçay, Yukarı Yeniçağ, Kurucahöyük, Han ve Divriği Mahallelerinde yapılacak 8 yıllık okullarında ihalesi yapılmak üzere ilana çıktı.

Dalocak, Söğürtlen ve Divriği kırsal mahallelerine yapılacak olan okullar 12 derslikli, Bozdere, Kurucahöyük, Han, Akarçay ve Yukarı Yeniçağ Kırsal Mahallelerine yapılacak olan okullar ise 8 derslikten oluşacak. Ayrıca Dalocak Mahallesine yapılacak olan okula ek olarak da 6 dairelik öğretmen lojmanı yapılacak. Bu okulların tamamlanmasıyla birlikte birçok okulumuz tekli eğitim sistemine geçerek öğrencilerimizin daha verimli eğitim görmeleri sağlanmış olacak. Ayrıca öğrencilerimiz taşımalı eğitim kapsamından çıkarılarak kendi yerleşim yerlerinde eğitim görecek, böylece devletimize de ekonomik katkı sağlanmış olacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Herkesi İlgilendiren Kanun Yürürlüğe Girdi
Herkesi İlgilendiren Kanun Yürürlüğe Girdi
Şanlıurfaspor Menemen'i Mağlup Etti
Şanlıurfaspor Menemen'i Mağlup Etti