Birecik’te Mahalleli Ayaklandı
Reklam
Reklam

Birecik'te Mahalleli Ayaklandı

Şanlıurfa Birecik Sancak Mahallesinde Sit Alanında yıkılması düşünülen Taziye Evi için Mahallede Gergin anlar yaşanırken, mahalleli yıkıma engel olmak için ayaklandı.

04 Kasım 2017 - 14:56

Şanlıurfa Birecik Sancak Mahallesinde Sit Alanında yıkılması düşünülen Taziye Evi için Mahallede Gergin anlar yaşanırken, mahalleli yıkıma engel olmak için ayaklandı.Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde, Şanlıurfa Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu kararıyla Sancak Mahallesindeki yıkım kararını uygulamak isteyen belediye ekipleri bölge halkı tarafından engellendi.

Gerilim yaşanmaması için devreye giren Belediye Başkanı Av. M. Faruk Pınarbaşı, kurul kararını uygulamak zorunda olduklarını belirterek vatandaşlardan anlayışlı davranmalarını istedi.

Sancak Mahallesinde “Sit Alanı” üzerine kurulan Sancak Tayize Evi için kurulun verdiği yıkım kararı Birecik Belediyesi ile mahalle sakinlerini karşı karşıya getirdi. Kurulun kararını uygulamak için Sancak Mahallesine gelen Birecik Belediyesi yıkım ekiplerine bölge halkı müdahale ederek, bazıları ise iş makinelerinin önüne geçerek Belediye ekiplerinin görevini yapmasına mani oldu.

Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye BaşkanıFaruk Pınarbaşı, “Kurul burasıyla ilgili yıkım kararı verdi. Bu nedenle Kurul kararına uyulması gerekiyor" dedi. Halkı sakinleştirdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bir Medya Darbesi Olarak 28 Şubat
Bir Medya Darbesi Olarak 28 Şubat
Siverek'te Kasaplar Denetlendi
Siverek'te Kasaplar Denetlendi