Birecik’te Üretilen Balıkların Yüzde 70’i İhraç Ediliyor

Birecik'te Üretilen Balıkların Yüzde 70'i İhraç Ediliyor

Şanlıurfa Birecik İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Kandamar,Birecik’te üretilen alabalıkların yıllık yaklaşık %70’nin ihraç edildiğinin altını çizdi

24 Aralık 2017 - 22:06 - Güncelleme: 26 Aralık 2017 - 22:05

Şanlıurfa Birecik Kaymakamı Kadir PERÇİ her fırsatta Birecik’te faaliyet gösteren kurum, kuruluş ile işletmeleri incelemeye ve ilgili kurum ve kişilerden bilgi almaya devam ediyor. Şanlıurfa Birecik Kaymakamı Kadir PERÇİ Birecik sınırlarında bulunan Karkamış Baraj Gölünde yer alan Kılıç Alabalık Üretim Tesisi ziyaret etti.Ülkemizde ve AB Ülkelerinde su ürünleri sektöründe 1.sırada yer alan Kılıç Holding’e ait BAFA Alabalık üretim tesisinin Karkamış Baraj gölündeki üretim tesisine giden Şanlıurfa Birecik Kaymakamı Kadir PERÇİ Kılıç Holding Alabalık Koordinatörü Taner ŞEKER’den sektörün mevcut durumu ve geleceğe yönelik planları hakkında bilgi alışverişinde bulundu.

Şanlıurfa Birecik’te faal durumda olan alabalık üretim tesisleri hakkında bilgi veren Birecik İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Kandamar,  “İlçemiz sınırlarında bulunan Karkamış Baraj Gölünde 17000 ton/yıl üretim kapasiteli 19 adet Alabalık Üretim Tesisi ve 20 milyon adet/yıl 2 adet yavru alabalık kuluçkahanesi bulunmaktadır. Son 12 yılda alabalık üretim işletmelerimize verilen toplam destek miktarı 11.495.746 TL’dir.” dedi.

Ayrıca İlçemizde faaliyet gösteren işletmelerimizin ürettikleri alabalıklar iç pazarda ve dış pazarda Rusya,  Almanya gibi yurtdışı ülkelerine ihraç edildiğine dikkat çeken Mehmet KANDAMAR, Birecik’te üretilen alabalıkların yıllık yaklaşık %70’nin ihraç edildiğinin altını çizdi. Kurum amirlerinin de eşlik ettiği ziyarette Şanlıurfa Birecik Kaymakamı Kadir PERÇİ Ülkemiz ekonomisine ve istihdamına Kattıkları değerden dolayı Kılıç Holding ve Kılıç Holding Alabalık Koordinatörü Taner ŞEKER’i tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şanlıurfa Suriye Sınırında Dikkat Çeken Detay
Şanlıurfa Suriye Sınırında Dikkat Çeken Detay
Tren Kazasında Hayatını Kaybeden Yusuf Yetim Defnedildi
Tren Kazasında Hayatını Kaybeden Yusuf Yetim Defnedildi