Birecik’te Yatırımcıya Her Türlü Kolaylık Sağlanacak

Birecik'te Yatırımcıya Her Türlü Kolaylık Sağlanacak

Şanlıurfa Birecik Kaymakamı Dr. Fatih ÇELİKKAYA Müteşebbis Heyeti Toplantısında Birecik OSB’ye yatırım yapacak olan firmalara her türlü kolaylığın sağlanacağını söyledi.

11 Ekim 2018 - 11:05

Birecik Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti Toplantısı Kaymakamlık Toplantı Salonunda gerçekleşti.

Şanlıurfa Birecik Kaymakamı Dr. Fatih ÇELİKKAYA’nın Başkanlık ettiği toplantıya Birecik Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın Sadettin BİLGİN ve Birecik Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti Üyeleri katıldı.

Toplantıda, Birecik için büyük önem arz eden, ilçe ekonomisine ve istihdamına katkı sağlayacak olan ve altyapı çalışmalarında sona yaklaşılan Birecik Organize Sanayi Bölgesi’nde gelinen son nokta değerlendirildi, bundan sonra atılacak adımlar masaya yatırıldı.

Ayrıca Birecik OSB doğal gaz boru hatlarının döşenmesi, su ihtiyacının kalıcı bir çözüme kavuşturulması, elektrik sorunu ve OSB etrafına ihata duvarının yapılması gibi konular da görüşülerek, bu sorunların çözüme kavuşturulması için izlenecek yol haritası belirlendi.

Birecik OSB’nin bacalarının tütmesinin ilçe ekonomisine büyük değer katacağına dikkat çeken Kaymakam Dr. Fatih ÇELİKKAYA, tahsisi yapılan yatırımcıların fabrikalarını bir an önce kurmaları için çalışmalara hız vereceklerini belirtti. Teşvik açsından en avantajlı bölgede bulunan Birecik OSB’ye yatırım yapacak olan firmalara her türlü kolaylığın sağlanacağını da sözlerine ekledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Akçakale Kudüs Gibi Olmadan Harekat Başlamalı
Akçakale Kudüs Gibi Olmadan Harekat Başlamalı
Behçet Atilla Şanlıurfa'ya Döndü
Behçet Atilla Şanlıurfa'ya Döndü