Birecik ve Halfeti ile İlgili Şok İddia

Birecik ve Halfeti ile İlgili Şok İddia

Şanlıurfa Birecik ve Halfeti ilçesi ilgili şok bir iddia sosyal medyada yayılamaya başladı.Birecik Sanayi ve Ticaret Odası Cumhurbaşkanlığına yazı yazarak Birecik ve Halfeti’nin Gaziantep’e bağlanması istedi.

23 Temmuz 2018 - 13:48 - Güncelleme: 23 Temmuz 2018 - 22:57

Şanlıurfa Birecik ve Halfeti ilçesi ilgili şok bir iddia sosyal medyada yayılamaya başladı.İddiaya göre Birecik Sanayi ve Ticaret Odası Cumhurbaşkanlığına yazı yazarak Birecik ve Halfeti’nin Gaziantep’e bağlanması istedi.

Cumhurbaşkanlığına gönderilen Birecik Sanayi ve Ticaret odası başkanı Saadetin Bilgin adına yazılan yazıda Sayın Cumhurbaşkanımız Birecik ve Halfeti ilçemiz konum itibari ile Gaziantep iline daha yakın mesafededir. Zaten yıllardır Birecik ve Halfeti halkı bütün ihtiyacını alışverişini Antep’ten yapmaktadır. Sadece resmi işlemler ile ilgili olarak Şanlıurfa’ya gitmektedir araştırma yapılırsa Birecik ve Halfetilerin çoğunun Gaziantep’te iş yerleri olduğu görülecektir. Önemli konulardan olan Sağlık sorunlarında dahi Gaziantep ilini tercih etmektedir. Şanlıurfa’ya giden hastalar maalesef yol uzunluğundan ölmektedir.

85 Km uzaktaki Şanlıurfa’ya gitmektense 55 KM Uzaktaki Gaziantep’e gitmek daha kolay olacaktır.Sayın Cumhurbaşkanımız Birecik ve Halfeti ilçelerinin Gaziantep’e bağlanmasını Saygılarımla arz ederim.İfadeleri yer aldı.(Şanlıurfa 63 Haber-Son Dakika Urfa Haberleri)

2018/07/2018-07-23-13-59-24.jpg

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Akcakaleli
  9 ay önce
  Siverekliler gibi delikanli olamadiniz adamlar il olmak istiyor üstelik onlar Diyarbakır'a daha yakin
 • nur kaya
  9 ay önce
  kaybol lam kimsin ki bağlıyorsun orayı antepe
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Halfeti'de Silahlı Kavga 4 Yaralı
Halfeti'de Silahlı Kavga 4 Yaralı
İŞKUR Önünde Uzun Kuyruklar Oluştu
İŞKUR Önünde Uzun Kuyruklar Oluştu