Birecik ve Halfeti’yi Birbirine Bağlayan Yol Asfaltlanıyor

Birecik ve Halfeti'yi Birbirine Bağlayan Yol Asfaltlanıyor

Şanlıurfa Birecik Bağlarbaşı (Sorik) Kırsal Mahallesi ile Halfeti’yi birbirine bağlayan 7 kilometrelik bozuk sathi yolda sıcak asfalt serim çalışmalarına başladı

22 Mart 2018 - 10:02 - Güncelleme: 22 Mart 2018 - 14:13

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, olası trafik sorununun önüne geçebilmek için gece geç saatlerde Birecik Bağlarbaşı (Sorik) Kırsal Mahallesi ile Halfeti’yi birbirine bağlayan 7 kilometrelik bozuk sathi yolda sıcak asfalt serim çalışmalarına başladı.

Birecik İlçe merkezi ve Halfeti İlçe merkezine giden araçların trafik akışını engellememek için sadece gece yarısı yürütülecek çalışmalar kapsamında turizm açısından büyük önem arz eden yolun en kısa sürede asfaltlanarak hizmete sunulması hedefleniyor. Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı Yol Asfalt Şubesi Ekiplerince yürütülen çalışmalarda trafik alternatif yollardan sağlanırken çalışmalar titizlikle sürdürülüyor.

MUHTAR BOZOĞLAN: YILLARDIR BU HİZMETİ BEKLİYORDUK

Büyükşehir Belediyesi tarafından gece yarısı yürütülen çalışmalardan dolayı duyduğu memnuniyeti ifade eden Bağlarbaşı Mahalle Muhtarı Süleyman Bozoğlan, “Yıllardan beri biz böyle bir asfalt hizmetini hiç görmedik. Bu hizmeti bize sağlayan Büyükşehir Belediyesi’ne ve Başkanımız Nihat Çiftçi ve şahsında tüm çalışanlarına teşekkür ediyorum. Bu gece yarısı uykularını bölerek bize hizmet eden tüm işçi kardeşlerime teşekkür ediyorum” dedi.

Yolun eski halinin oldukça kötü durumda olduğunu kaydeden Bağlarbaşı Mahalle Muhtarı Bozoğlan, “Yolumuz kötü durumda olduğu için fazla kullanılmıyordu. Zaten sık sık kazalara da neden oluyordu. Duyarlılığından dolayı Belediye Başkanımız Nihat Çiftçi’ye ve İlçe Kaymakamımıza minnettarız” şeklinde konuştu.(Şanlıurfa 63 Haber- Son Dakika Urfa Haberleri-Birecik)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Raftingde korku dolu anlar
Raftingde korku dolu anlar
Beşinci kattan düşen kedisi için 190 bin lira harcadı
Beşinci kattan düşen kedisi için 190 bin lira harcadı