Biter’den Dünya Engelliler Günü Mesajı

Biter’den Dünya Engelliler Günü Mesajı

Şanlıurfa’nın Harran ilçesi AK Parti Kadın Kolları Başkanı Huriye Biter 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle mesaj yayımladı.

03 Aralık 2018 - 09:15

Şanlıurfa’nın Harran ilçesi AK Parti Kadın Kolları Başkanı Huriye Biter 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle mesaj yayımladı.

Engelliliğin, kişinin tercihi olmadığını söyleyerek sözlerine başlayan Huriye Biter, ‘’Engelli vatandaşların toplumsal yaşama katılımlarını kolaylaştırmak, desteklemek, önlerindeki tüm engelleri kaldırmak, kaliteli yaşam sürebilmelerini sağlamak ve onlara hak ettikleri sevgi ve saygıyı göstermenin herkesin sosyal sorumluluğudur’’ dedi.

‘’Engelliler konusu insani ve  vicdani sorumluluk meselesidir’’ diyen Biter şunları kaydetti: ‘’Her insan bir engelli adayıdır.Dolayısıyla, engellilik her insanı ve her kurumu ilgilendiren bir meseledir. Bu bağlamda gerek kamu kurum ve kuruluşları, gerekse sivil toplum örgütleri bu meseleyi bir sosyal farkındalık meselesi olarak algılamalıdır. Ne mutlu ki Türkiye’de bu alanda son yıllarda ciddi ilerlemeler var. Ülkemizde, her kesim tarafından açıkça görünen, her alanda gelişime ve dönüşüme paralel olarak engelliler konusunda da somut, uygulanabilir projeler ve çalışmalar kendisini gösterdi.Özellikle hükümetimizin ulusal düzeydeki sosyal politikaları, geçmiş dönemlerle kıyaslanamayacak düzeyde.Evde bakım hizmeti, evde bakım hizmeti aylığı, sigorta primlerinin devlet tarafından karşılanması, engellilerin kamuda istihdam edilmelerinin önünün açılması gibi birçok proje ve çalışma uygulandı.’’

AK Parti Harran Kadın Kolları Başkanı mesajında şu ifadelere yer verdi:’’Hükümetimizin her alanda olduğu gibi engelliler konusunda da bu hızlı, baş döndüren çalışmalarına ve projelerine yerel yönetimler olarak biz de ayak uydurmaya çalışıyoruz. Bu konudaki sorumluluğun farkındayız. Bu bilinç ve anlayışla kamu kurum ve kuruluşları ve sivil toplum kuruluşları ile çalışmalarımızı sürdürme gayretinde olacağız. Bu duygu ve düşüncelerle 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün ülkemizdeki ve dünyadaki tüm engelli kardeşlerimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum.’’

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şanlıurfa’da vahşet
Şanlıurfa’da vahşet
Kılıçdaroğlu Saldırıya Uğradı
Kılıçdaroğlu Saldırıya Uğradı