Biter, Ecdadımıza Layık Olmak İçin Daha Çok Çalışacağız

Biter, Ecdadımıza Layık Olmak İçin Daha Çok Çalışacağız

AK Parti Harran İlçe Kadın Kolları Başkanı Huriye Biter,Şanlıurfalı'ların 11 Nisan kurtuluş bayramını tebrik ediyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.”Dedi

11 Nisan 2018 - 19:27

AK Parti Harran İlçe Kadın Kolları Başkanı Huriye Biter, Şanlıurfa’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıl dönümü dolayısı ile yayınladığı bir kutlama mesajı yayınladı. Başta Hz. İbrahim (as) olmak üzere binlerce evliyayı misafir eden medeniyetler şehri Urfa’nın 11 Nisan 1920’de Türkü, Kürdü, Lazı, Çerkezi ve Arabı ile birlikte kazandığı zaferin heyecanını ilk günkü gibi yaşadıklarına dikkat çeken Biter, ecdadın canını ve kanını vererek bıraktığı kutsal emanetlere aynı duyarlılık ve kararlılıkla sahip çıktıklarını ifade etti.

Dün düşmana karşı verilen istiklal savaşının bugün şekil değiştirerek “politik ve ekonomik” alanlarda verildiğine işaret eden Biter, şöyle devam etti: “Ecdadımız, imkansızlıklar içinde Şanlıurfa’da, Kahramanmaraş’ta, Gaziantep’te, Çukurova’da, Sakarya’da, Çanakkale’de;  hasılı Misaki Milli sınırları içinde nasıl Kurtuluş Savaşı destanını yazmışsa bizlerde onların torunları olarak aynı mücadeleyi vermenin bilinciyle hareket ediyoruz. Ülkemizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği ‘çağdaş medeniyetler seviyesine’ çıkarmak için çabalıyoruz.  Her karış toprağı şehit kanlarıyla sulanmış bu vatandaki bütün kazanımlar için büyük bedellerin ödendiğini bir an bile aklımızdan çıkartmadan ülkede fitne tohumlarını ekmek isteyen odaklara fırsat vermeyeceğiz. Birlik ve beraberliğimizi daha da pekiştirmek için daha çok çalışacağız. Bu vesileyle; dünyada emsali olmayan bir zaferi bizlere armağan eden kahraman şehitlerimize Cenabı Allah’tan rahmet; gazilerimize sağlık ve esinlik diliyorum. Şanlıurfalı'ların 11 Nisan kurtuluş bayramını tebrik ediyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.”Dedi (Şanlıurfa 63 Haber-Son Dakika Urfa Haberleri)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Murat Yalçınkaya Avrupa Şampiyonu Oldu
Murat Yalçınkaya Avrupa Şampiyonu Oldu
Alin Tosca Gazişehir Gaziantep'te
Alin Tosca Gazişehir Gaziantep'te