Bozova’da Balıkçılar Bilgilendirildi

Bozova'da Balıkçılar Bilgilendirildi

Şanlıurfa Bozova İlçesinde 1 Nisan-30 Haziran tarihleri arasında uygulanacak olan Su Ürünleri Av Yasaklarıyla ilgili balıkçılara yönelik toplantı düzenlendi

23 Mart 2018 - 15:36 - Güncelleme: 23 Mart 2018 - 16:17

Şanlıurfa Bozova İlçesinde 1 Nisan-30 Haziran tarihleri arasında uygulanacak olan Su Ürünleri Av Yasaklarıyla ilgili balıkçılara yönelik toplantı düzenlendi.Bozova Ziraat Odası Başkanlığı’nın salonunda yapılan toplantıya, Bozova Merkez Su Ürünleri Kooperatifi ile Yaslıca-Dutluca-Arıkök Köyleri Su Ürünleri Kooperatif başkan ve üyeleri katıldılar.

Toplantıda Şanlıurfa Tarım İl Müdürlüğü Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü Teknik Personeli tarafından 1380 sayılı Su Ürünleri Kanunu ve buna bağlı 4/1 Ticari Amaçlı Su Ürünleri Avcılığını düzenleyen tebliğ anlatıldı.

SU ÜRÜNLERİ AV YASAĞI BAŞLIYOR

1380 sayılı Su Ürünleri Kanununa, Yönetmeliğine, 4/1 ve 4/2 Numaralı Ticari ve Amatör Amaçlı Su Ürünleri Avcılığını düzenleyen tebliğlere göre 1 Nisan ile 30 Haziran tarihleri arasında ilimizde bulunan iç sularımızda tatlı su balıklarının avlanması yasaktır.

Bu tarihler arası balıkların üreme dönemi olduğundan su ürünlerinin sürdürülebilirliği açısından bu dönemde balık nakli, satışı, işlenmesi ve her türlü avcılığı yasaktır. Yasağa uymayanlar hakkında 1380 sayılı Su Ürünleri Kanunu ve Yönetmeliğin ilgili maddeleri gereği idari para cezası uygulanır. Tüm balıkçılarımızın av yasaklarına uymaları gerekmekte olup, su ürünleri avcılığı konusunda bilinçli ve duyarlı vatandaşlarımızın, bu dönemde yasak avcılık faaliyetlerini ilçe müdürlüklerimize, emniyet ve jandarmaya bildirmeleri su ürünlerinin sürdürülebilirliği açısından büyük önem arz etmektedir.

Ticari balıkçıların yasak dönemden önce stoklamış oldukları su ürünlerini en yakın ilçe müdürlüğüne başvurarak stok tespiti yaptırmaları gerekmektedir. Tespit edilen stokların 7 gün içerisinde tüketilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde ürünlere el konularak idari para cezası uygulanır.Kamuoyuna duyurulur.Denildi (Şanlıurfa 63 Haber-Son Dakika Urfa Haberleri)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Urfalı Gençlerde Dövme Merakı
Urfalı Gençlerde Dövme Merakı
Ceylanpınar'da Kesilen Cezaları ile İlgili Açıklama
Ceylanpınar'da Kesilen Cezaları ile İlgili Açıklama