Bürokrasi Hantallıktan Sıyrılıyor

Bürokrasi Hantallıktan Sıyrılıyor

TÜMSİAD Şanlıurfa Şube Başkanı M.Sadık Sade, Açıklanan yeni kabine ve Cumhurbaşkanlığı organları ile bürokratik hantallıktan sıyrılmış olunacak.Dedi

13 Temmuz 2018 - 15:56

TÜMSİAD Şanlıurfa Şube Başkanı M.Sadık Sade, “Açıklanan yeni kabine ve Cumhurbaşkanlığı organları ile bürokratik hantallıktan sıyrılmış, risk alabilen ve hedeflerimiz için sorumluluk alan çalışmaların yapılacağını düşünüyoruz”

Seçim sonrası kabinenin açıklanması ve Cumhurbaşkanlığı organlarının netleşmesi ile birlikte ekonomik sıkıntıların yerini yeni umutlar ve beklentiler aldı. Türkiye’nin en büyük KOBİ temsilcisi olan Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD)’da da aynı umutlu bekleyiş sürüyor.

Siyasi gelişmeleri yakından takip ettiklerini söyleyen TÜMSİAD Şanlıurfa Şube Başkanı M.Sadık Sade özellikle kabinenin açıklanmasının ardından umutlarının daha da yeşerdiğini belirtti. Gelişmelerin ve açıklamaların özellikle bürokrasideki hantallığı ortadan kaldırılması adına umut verici olduğuna dikkat çeken Başkan Sade, “Yeni kabinenin, devletimize, milletimize ve gönül coğrafyamıza hayırlı olmasını diliyorum. 24 Haziran Genel Seçimleri sonucu Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçilerek her alanda olduğu gibi ekonominin de önünü açacak politikalarda hantallık yaşatan bürokrasiye dair boşluklar ortadan kaldırılmış oldu. Gerekli politikalar artık Meclis’in de desteği ile tek elden hazırlanacak ve yürütmeye konulacak. Açıklanan yeni kabine ve Cumhurbaşkanlığı organları ile ekonomi, güvenlik, sosyal ve kültürel politikalarda bürokratik hantallıktan sıyrılmış, risk alabilen ve hedeflerimiz için sorumluluk alan çalışmaların yapılacağını düşünüyoruz. Yeni sistemde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı kabine ve kurullarda 2023 hedeflerine ulaşmamız için gereken çalışmaları yapacak isimler olması bizler açısından sevindirici karşılanmıştır. Yeni sistemde yürütmeden beklentimiz yerli ve milli sanayi hamlemizi daha ileri taşıyacak, enerji ve cari açık sorunlarını büyük oranda çözecek, KOBİ’lerimizin ihracat odaklı büyümesini sağlayacak ve İslami finansın gelişimini tamamlayacak politikaların üzerine gitmesidir. Şimdi her bir kurumumuzda gerçekçi bütçe anlayışına geçip, hedeflerimize ulaştıracak zihinsel dönüşümümüzü de tamamlamamız gerekiyor. Bizim gibi sahanın nabzını tutan sivil toplum kuruluşlarının da politikaların hazırlanmasında tartışan, rapor hazırlayan, çalışmalara yön veren ve politikaların uygulanmasında mesai harcayan bir özveriyle devletine destek olması gerekiyor. Yürütmenin, devletimize, milletimize ve gönül coğrafyamıza hayırlı olmasını diliyor, yapılacak politikaların devletimizin ve milletimizin milli birlik ve beraberliğinin daha da güçlenmesine vesile olmasını temenni ediyoruz” dedi.

Bu haber 465 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kuzeyin Çocukları Şanlıurfa'yı Gezdi
Kuzeyin Çocukları Şanlıurfa'yı Gezdi
90 derecede çalışıyorlar
90 derecede çalışıyorlar