Büyükelçi Önen Çalışmalarını Sürdürüyor

Büyükelçi Önen Çalışmalarını Sürdürüyor

Çin Halk Cumhuriyeti (ÇHC) Pekin Büyükelçisi Abdulkadir Emin Önen, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi öğretim üyesi Dr. Olcay Muslu Gardner, Tech Co. Yöneticisi Liu Zhengzhi’yi Büyükelçilik konutunda kabul ederek yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgiler aldı.

19 Temmuz 2018 - 09:53

Geçtiğimiz yılın Aralık ayı başında Cumhurbaşkanı Başdanışmanı iken, Çin Halk Cumhuriyeti (ÇHC) Pekin Büyükelçiliği görevine başlayan ve o andan itibaren bir an bile durmadan gerek Büyükelçilik konutunda ve gerekse kendisi bizzat ziyaretler yaparak 2 ülke arasındaki iş birliğini arttırma çabasını sürdüren Abdulkadir Emin Önen, son 2 günde Pekin'de çalışmalarda bulunan Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi öğretim üyesi Dr. Olcay Muslu Gardner'ı ve metal ürünleri ticareti alanında faaliyet gösteren Chinmetal Information Tech Co. Yöneticisi Liu Zhengzhi’yi Büyükelçilik konutunda kabul ederek yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgiler aldı.

Büyükelçi Önen, bayrak taşıyıcı havayolumuz Türk Hava Yollarının Pekin’deki yeni ofislerini ziyaret etti ve çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Türkiye’nin ÇHC Büyükelçisi Büyükelçi A.Emin Önen, etnomüzikoloji ve kültürel miras alanında Pekin'de çalışmalarda bulunan Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi öğretim üyesi Dr. Olcay Muslu Gardner'ı Büyükelçilik konutunda kabul ederek çalışmaları hakkında bilgi aldı, daha fazla neler yapabilecekleri konusunda da fikir alış verişinde bulundular ve 2 ülke arasındaki iş birliğin arttırılması konusunda her zaman destek olacaklarını belirttiler.

Büyükelçi A.Emin Önen daha sonra, bayrak taşıyıcı havayolumuz Türk Hava Yollarının Pekin’deki yeni ofislerini ziyaret etti ve çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Bugün de; metal ürünleri ticareti alanında faaliyet gösteren Chinmetal Information Tech Co. Yöneticisi Liu Zhengzhi’yi Büyükelçiliğinde kabul eden Türkiye’nin ÇHC Büyükelçisi Büyükelçi A.Emin Önen, Chinmetal Information Tech Co. şirketinin faaliyetleri hakkında bilgi aldı ve Türkiye ile işbirliği imkanları konusunda görüş alışverişinde bulundu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kılıçdaroğlu Saldırıya Uğradı
Kılıçdaroğlu Saldırıya Uğradı
Engelsiz Ceylanlara Coşkulu Karşılama
Engelsiz Ceylanlara Coşkulu Karşılama