Büyükelçi Önen’den Çin Büyükelçiler Onuruna Yemek

Büyükelçi Önen’den Çin Büyükelçiler Onuruna Yemek

Türkiye’nin Çin Halk Cumhuriyeti (ÇHC) Pekin Büyükelçisi Şanlıurfalı Hemşehrimiz Abdulkadir Emin Önen Çin Büyükelçiler onuruna yemek verdi.

15 Ekim 2018 - 14:58

Türkiye’nin Çin Halk Cumhuriyeti (ÇHC) Pekin Büyükelçisi Şanlıurfalı Hemşehrimiz Abdulkadir Emin Önen Çin Büyükelçiler onuruna yemek verdi.. Büyükelçimiz Emin Önen, Çin Hükümeti Ortadoğu Özel Temsilcisi Büyükelçi Sn. Gong Xiaosheng ve Asya Özel Temsilcisi Büyükelçi Sn. Sun Guoxiang onurlarına bugün Büyükelçilik konutunda öğle yemeği verdi.

Yemekte bir süre sohbet eden Önen ve konukları, karşılıklı fikir alış verişinin yanı sıra Çin ve Türkiye arasındaki ikili ve bölgesel dış politika konularında da neler yapılabileceğini konuştular.

Pekin Büyükelçimiz Emin Önen, Çin Hükümeti Ortadoğu Özel Temsilcisi Büyükelçi Gong Xiaosheng ve Asya Özel Temsilcisi Büyükelçi Sun Guoxiang ile Türkiye ve Çin arasında ikili ve bölgesel dış politika konularında yapılması gereken her çalışmayı birlikte yapmayı, ülkelerimiz arasında sadece kültürel ve ekonomik ilişkilerin yanı sıra dış politikalarımız konularında işbirliğine ihtiyaç olduğunu söylediğini belirtti.

Büyükelçi Önen, Çin’deki Türk vatandaşlarını Cumhuriyet Resepsiyonuna davet etti

Türkiye’nin Çin Halk Cumhuriyeti Pekin Büyükelçimiz Abdulkadir Emin Önen ayrıca, Pekin’de yaşayan vatandaşlarımızı Cumhuriyet Bayramı resepsiyonuna davet ettiklerini, Cumhuriyetimizin 95. yıldönümünü birlikte kutlamayı arzuladıklarını, 29 Ekim 2018 Pazartesi günü düzenlenecek olan resepsiyona katılmak isteyen vatandaşlarımızın 21 Ekim 2018 tarihine kadar embassybeijingmfagovtr adresine isim, soyisim, telefon ve kimlik numaralarını belirterek katılımlarını bildirmeleri gerektiğini belirtti.

Bu haber 392 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Haliliye'de Kadınlara Pozitif Ayrımcılık
Haliliye'de Kadınlara Pozitif Ayrımcılık
Gazeteciler’den TİGEM Ceylanpınar Müdürü’ne Ziyaret
Gazeteciler’den TİGEM Ceylanpınar Müdürü’ne Ziyaret