Büyükşehir’den öğrencilere deneme sınavı

Büyükşehir'den öğrencilere deneme sınavı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen liselere geçiş sınavı 2. Deneme sınavı 13 ilçede 628 okulda 88 bin öğrencinin katılımıyla gerçekleşti.

20 Nisan 2018 - 23:59

Şanlıurfa kent merkezinin yanı sıra 13 ilçenin tümünde kırsal bölgeleri de kapsayan deneme sınavı 628 okulda yapıldı. 88 bin öğrencinin katılım sağlandığı deneme sınavında gençlerin sınav heyecanını aşması ve motivasyonlarının arttırılması amaçlanıyor.
Karaköprü İlçesinde bulunan Şehit Mustafa Direkli Ortaokulunu ziyaret eden ve öğrencilerin sınav heyecanlarına ortak olan Büyükşehir Belediye Nihat Çiftçi, “Yaptığımız deneme sınavları ile 13 ilçemizde bulunan tüm öğrencilere ulaşıyoruz” dedi.
Çiftçi, her zaman öğrencilerimizin yanındayız
Burada öğrencilere bir konuşma yapan Çiftçi, “Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyemizin iş birliği ile deneme sınavları yapıyoruz. Deneme sınavlarımızın amacı gençlerimiz lise sınavına hazırlanıyor bu sınavlar ile eksiklerini tespit ederek bu doğrultuda çalışmalarını sağlamak. Hazırlık aşamasında bizler yerel yöneticiler olarak öğrencilerimize destek olmaya çalışıyoruz. Tüm öğrencilerimiz bizler için çok değerli ve kıymetlidir. Öğrencilerimiz gençlerimiz ne kadar iyi bir okula giderseniz bizler şehir olarak o kadar mutlu oluruz çünkü sizler eğitiminizi ne kadar iyi tamamlarsanız alt yapınız o kadar güçlü olur buda şehriniz için büyük bir kazanç anlamına geliyor. Yaptığımız bu deneme 13 ilçemizin tamamında 8 sınıf öğrencilerine yönelik yapılıyor” şekline konuştu.
İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan da, “Deneme sınavımızın ikincisini gerçekleştiriyoruz sizlerinde takviye çalışmalar ile sınavlara iyi hazırlanmanız için destek olmaya çalışıyoruz. Önümüzdeki Eğitim Öğretim yılında tüm akademik liseleri tek bir noktaya toplayarak kaliteli öğretmenlerimiz ile öğrencilerimizin kampüs eğitimi almasını sağlayacağız. Büyükşehir Belediyemizin katkısı ile sizlere elimizden geldiğince ilave katkılar sunmaya çalışıyoruz. Şanlıurfa’nın bu yıl akademik anlamda iyi bir derece yapacağına inanıyoruz” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Urfa'da Feci Kavga 6 Ölü İşte Ölenlerin İsimleri
Urfa'da Feci Kavga 6 Ölü İşte Ölenlerin İsimleri
Kaybolan öğrencinin cansız bedeni bulundu
Kaybolan öğrencinin cansız bedeni bulundu