Büyükşehir Siverek’teki yatırımlarını sürdürüyor

Büyükşehir Siverek'teki yatırımlarını sürdürüyor

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, ŞUSKİ Genel Müdürlüğü tüm ilçelerde olduğu gibi Siverek ilçesinde de altyapı hizmetlerini ve yatırımlarını sürdürüyor.

30 Mayıs 2018 - 13:43

Büyükşehir Belediyesi ŞUSKİ Genel Müdürlüğü tarafından Siverek ilçesindeki altyapı çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. ŞUSKİ Genel Müdürü M. Hamdi Us, Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Uslu ve teknik personeller ilçede sürdürülen projeleri, çalışmaları yerinde incelediler.
Siverek gedik içme suyu projesi
ŞUSKİ Genel Müdürlüğü, Siverek'in 16 kırsal mahallesinde daha yaşanan su sorununu gidermek için başlatılan proje çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. İçme suyu sağlamak için 14 Milyon TL’lik yatırım bedelle yapılacak olan ve toplamda 90 kilometrelik hat döşenecek projenin çalışmalarına devam eden ŞUSKİ ekipleri birçok iş makinaları ile hat döşeme çalışmalarına ağırlık veriyor. Projenin bitmesiyle 2018 yılının sonu ile 16 kırsal mahalle daha sağlıklı temiz içme suyuna kavuşacaktır.
Siverek içme suyu şebeke yapım işi projesi
ŞUSKİ Genel Müdürümüz M. Hamdi Us, teknik personeller ile birlikte ilçe merkezinde devam eden içme suyu proje çalışmalarını inceleyerek projenin titizlikle yürütüldüğünü ve projenin planlandığı gibi devam ettiğini belirtti.
Şanlıurfa’nın tümünde olduğu gibi Siverek ilçesinde de hem kalite hem de suyun halka ulaşması anlamında büyük çaba sarf eden Büyükşehir Belediyesi ŞUSKİ Genel Müdürlüğü, ilçe merkezinin tümünü kapsayacak ve birçok kırsal mahalleyi de içine alacak olan içme suyu şebeke hattı çalışmaları devam ediyor. Yaklaşık 73 Milyon TL’ye mal olan 390 bin metrelik şebeke hattı döşemesine devam eden ekipler çalışmalarını sürdürüyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MHP Siverek Başkanından Fatih Bucak Açıklaması
MHP Siverek Başkanından Fatih Bucak Açıklaması
Şanlıurfa Büyükşehir İndirime Gitti
Şanlıurfa Büyükşehir İndirime Gitti