Çakmaklı Şanlıurfa Tarımını Değerlendirdi

Çakmaklı Şanlıurfa Tarımını Değerlendirdi

Şanlıurfa Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Dr. Murat ÇAKMAKLI Edessa Tv’de yayınlanan Tarım Vizyon programında Şanlıurfa tarımını değerlendirdi.

23 Mart 2018 - 09:58 - Güncelleme: 23 Mart 2018 - 23:41

Şanlıurfa Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Dr. Murat ÇAKMAKLI Edessa Tv’de yayınlanan Tarım Vizyon programında Şanlıurfa tarımını değerlendirdi. Adnan YETKİN ve İsmail TURANOĞLU'nun sunumuyla Şanlıurfa Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Dr. Murat ÇAKMAKLI'nın katılımında gerçekleştirilen programda Şanlıurfa tarımı farklı boyutlarıyla ele alındı. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Dr. Ahmet Eşref FAKIBABA'nın uyumadan gece gündüz çalışarak gerçekleşmesinde büyük emek harcadığı projeler ve başarılı uygulamaların ifade edilmesinden sonra Şanlıurfa Tarım İl Müdürlüğünü çiftçilerimizin evi gibi olduğuna yer verildi. Yeşil Ofis ile Türkiye'ye rol model olduğumuzu belirten Dr. Murat ÇAKMAKLI, tarımsal eğitim seferberliği hakkında detaylı açıklamalar ile merak edilenleri cevaplayarak tarımda bilgi ve teknolojiyi kullanmanın önemli olduğunun altını çizdi.

Şanlıurfa'nın tarımın başkenti olduğunu söyleyen Şanlıurfa Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Dr. Murat ÇAKMAKLI sulama konusuna değindi ve hayvancılık sektöründeki gelişmelerden bahsetti. Ayrıca 2018 Buzağı Yılı ilan edilmesi ve buzağı ölümlerinin önlenmesi çalışmalarına da programda yer verildi. Şanlıurfa’da "Şap Hastalığı ile Mücadele Seferberliği ve Toplu Aşılama Kampanyası"nın 15 başladığı duyuruldu.  Gıda denetimlerinin sürdüğünü belirten Şanlıurfa Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Dr. Murat ÇAKMAKLI, kendisinin de sahada bizzat bu denetimlere katıldığını belirtti.

Kadın çiftçilerimize yönelik projelerimizin olduğunu belirten Dr. Murat ÇAKMAKLI, projeler başlığı altında Şanlıurfa'da "Kaliteli Kaba Yem Üretimi Projesi" örneğinde olduğu gibi büyük işler başarılacağının sinyalini verdi. "İsot marka değerimizdir" diyerek bölgesel ürünlerde Şanlıurfa sahip olduğu özvarlıkları atıfta bulunan İl Müdürü Çakmaklı, mesai mefhumu olmaksızın çalışıldığından ve başarının ekip işi olduğundan bahsederek ekibimizle birlikte elbirliği ile çalışarak çiftçimiz, üreticimiz için Şanlıurfa tarımını en üst noktaya getirmek için çalışmalarımız devam edecektir.Dedi.(Şanlıurfa 63 Haber-Son Dakika Urfa Haberleri)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Karaköprü Belediyespor’dan Savunmaya Takviye
Karaköprü Belediyespor’dan Savunmaya Takviye
10 İlde Gazetecilere FETÖ Operasyonu
10 İlde Gazetecilere FETÖ Operasyonu