Çamur Olan Okul Bahçesine Parke Taşı Döşendi-Videolu Haber

Çamur Olan Okul Bahçesine Parke Taşı Döşendi-Videolu Haber

Şanlıurfa’nın Akçakale İlçe Belediyesi Yukarubeydaş İlk ve Ortaokul bahçesine bin 300 metre kare kilitli parke taşı döşeyerek güzel bir görünüme kavuşturdu.

30 Mart 2018 - 11:57

Şanlıurfa’nın Akçakale İlçe Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan, eğitim kurumlarının sorunlarıyla da yakından ilgileniyor. Başkan Ayhan’ın talimatıyla  Yukarubeydaş İlk ve ortaokul bahçesini kilitli parke taşı düşendi. Toprak olan okul bahçesinde yağışlı havalarda oluşan çamur nedeniyle öğrencilerin kullanabileceği alanın daralması ve görüntü kirliliği şikayeti üzerine Akçakale Belediyesi harekete geçti.

Akçakale Belediyesi Fen işleri Müdürlüğü’nce yapılan çalışmalar sonucu Yukarubeydaş İlk ve Ortaokul bahçesine bin 300 metre kare kilitli parke taşı döşenerek,  güzel bir görünüme kavuşturuldu. Okul yöneticileri ve öğrenciler, bu hizmetlerinden dolayı Başkan Ayhan’a teşekkür etti.Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan, geleceğin teminatı olan çocukların daha nitelikli ortamlarda eğitim görmeleri için bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da üzerine düşeni yapmayı sürdüreceğini söyledi.

Okul bahçesine döşenen kilit parke sonrası olumsuz ortamdan kurtulan öğrencilerin yüzüne yansıyan mutluluğun her şeye bedel olduğunu ifade eden Ayhan, “Belediye olarak okullarımıza her türlü desteği vermeye hazırız. Çocuklarımıza sunacağımız katkı, geleceğimize yaptığımız en önemli yatırımdır. Bu bilinçle eğitim-öğretime ayrı bir önem veriyoruz.” dedi.(Şanlıurfa 63 Haber-Son Dakika Urfa Haberleri)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Filoloji Üniversitesi Birecik'i Keşfedecek
Filoloji Üniversitesi Birecik'i Keşfedecek
Şanlıurfa Valiliği Logo Şanlıurfa Valiliği Logosu
Şanlıurfa Valiliği Logo Şanlıurfa Valiliği Logosu