Çanakkale Ruhundan 15 Temmuz Ruhuna konferansı düzenlendi

Çanakkale Ruhundan 15 Temmuz Ruhuna konferansı düzenlendi

Şanlıurfa Harran Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde düzenlenen "Çanakkale Ruhundan 15 Temmuz Ruhuna" konulu konferans düzenlendi.

28 Ekim 2017 - 15:51

Şanlıurfa Harran Üniversitesi Kültür ve Sanat Kulübü tarafından Çanakkale Ruhundan 15 Temmuz Ruhuna isimli konferans düzenlendi. Osmanbey yerleşkesinde düzenlenen konferansa öğretim üyesi ve çok sayıda öğrenci katıldı. Konferansta konuşan Doç.Dr. Celil Abuzer, milletleri ayakta tutan, onlara kimlik veren bir takım değerler olduğunu, bu anlamda bizim toplumumuzun da değerini, kimliğini, İslam'ın oluşturduğunu, İslam'ın bizi bir arada tutan temel ortak değerimiz olduğunu, toplumumuzun çimentosu olduğunu belirtti. Abuzer ,“Bizim millet olarak İslam Medeniyetinin temsilcisi ve bayraktarı olduğumuzu, savaş meydanlarında bizi yenemeyeceğini anlayan batılılar, bizi biz yapan İman Ruhunu yok etmek için toplumumuzu İslam'dan, Kur'an'dan, İmandan uzaklaştıracak sinsi planlar yapıp-uyguladılar, bazen bunda başarılı da oldular. Bu şer odakları amaçlarını gerçekleştirmek için Müslüman kisvesi de dahil her kılığa girdiler ve milletimizi aldatmaya çalıştılar. Bunun en son örneğini de 15 Temmuzda yaşadık. Bizden gözüken bizim değerlerimizi kullanan piyon bir yapı ile bizi aldatmaya, çökertmeye çalıştılar. Ancak milletimizin yüreğindeki imanından gelen feraset, bu tuzağa, bu hainliğe fırsat vermedi, şer odaklarının bu sinsi tuzağını bozdu.

Şer odaklarının bizi çökertmeye dönük planlarından hiçbir zaman vazgeçmeyeceklerini ve tekrar tekrar yeni planlar ile gelecekler.Bu sinsi planlara karşı ancak bizi biz yapan İman-İslam-Kur'an ruhu ile karşı koyabiliriz. Bu anlamda bu ruh Milletimizde olduğu müddetçe Allahın izniyle hiçbir düşman bizi yenemeyecektir. Dolayısıyla, başta biz İlahiyatçılar olmak üzere bu İman-Kur'an-İslam ruhunun korunması için hepimize görevler düşüyor” ifadelerini kullandı.

İlahiyat Fakültesi konferans salonunda düzenlenen ve üniversite öğrencilerinin dinleyici olarak katıldığı program yaklaşık olarak bir saat devam etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Boşaltılan Hastane Binası Bağımlıların Meskeni Oldu
Boşaltılan Hastane Binası Bağımlıların Meskeni Oldu
Yaşar ve İnan Ailesinin Acı Günü
Yaşar ve İnan Ailesinin Acı Günü