Ceylan Heykellerini Kırdılar

Ceylan Heykellerini Kırdılar

Tarihi Cevahir Han’ın önünde bulunan Saat Kulesi önündeki Ceylan heykellerini Baliciler, Tinerciler ve çocukların zarar vermesi sonucu görüntü kirliliğine neden oluyor.

08 Kasım 2017 - 15:55 - Güncelleme: 08 Kasım 2017 - 16:02

Şanlıurfa’da Tarihi Cevahir Han’ın önünde bulunan Saat Kulesi önündeki Ceylan heykellerini Baliciler, Tinerciler ve çocukların zarar vermesi sonucu görüntü kirliliğine neden oluyor.

Mahalle sakinlerinden Hasan Evren ise Tabii ki bu iş hoş bir görüntü değil Şanlıurfa için sonuç itibari ile Şanlıurfa tarihi bir şehir peygamberlerin şehri. Bu görünen görüntü de hiç güzel bir görüntü değil turistler için. Ama bu bizim zaten kendi toplumumuzun sorunu. Yani bu belediyenin veya devletin yaptığı bir şey değil. Toplumun cahil kalmasından gelen bir şeydir. Şimdi bizim devletimizin belediyemizin okullarda temel eğitimi iyi vermesi lazım.

Yani peygamberimizin ahlakının iyi tanıtılması lazım öğretilmesi lazım. Bir Atatürk’ün öğretildiği kadar Peygamberimizin de daha çok ahlakı öğretilse insanlar bu cehaletten uzak kalır. Çocuklarda bu cehaletten uzak kalır. Aileleri de iyi verse eğitimi çocuklara bu olaylar hiçbir zaman gerçekleşmez. Heykellerin kırılması bir yana yerde bir çöp dahi bulamazsın. Benim düşüncem bu yönde. Şanlıurfa için daha iyi olur ama en önemli şey eğitim temel eğitim yani. En temel şey cehaletten kurtulmaktır. Bu da çocukların eğitiminden başlıyor ilkokuldan gelmesi lazım. İlk okuldan başlayıp liseye kadar bunun devam etmesi hatta üniversiteye kadar etmesi lazım. Gençlerimizin bilinçlenmesi lazım. İlkesini sevmesi lazım çevresine zarar vermemesi lazım. Bu da tamamen temel ve aile eğitiminden geçer. Başka çözüm de ben görmüyorum. Yetkililerin tamamen eğitimle ilgilenmesi lazım. Dedi.

Mahalle sakinlerinden Yusuf Dellaşbaşı;  Güzel bir  görüntü değil tabi. Bu  turistler için de burada yaşayan insanlarımız içinde görüntüsü kötü olan bir şey. Maalesef çocukların ve büyüklerin duyarsızlığından meydana geliyor. Orada bulunan mezarlığın çevresinde olan baliciler, tinerciler yani bir koruma akıllarında değil diye sıkça kırılıyor. Buna bir önlem alınırsa, yenilenirse, tamir edilirse daha güzel bir görüntüye kavuşur. Bu şekilde nahoş bir görüntü dedi. (Şanlıurfa 63 COM- Özel Haber)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Beyazgül'e Şanlıurfalılardan Destek Yağdı
Beyazgül'e Şanlıurfalılardan Destek Yağdı
ABD Askerleri Şanlıurfa Sınırındaki 6 Gözlem Noktasını Terk Etti
ABD Askerleri Şanlıurfa Sınırındaki 6 Gözlem Noktasını Terk...