Ceylanpınar’da Bayrak Seferberliği

Ceylanpınar'da Bayrak Seferberliği

Şanlıurfa Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla'nın çağrısı üzerine ilçede bayrak seferberliği başlatıldı.Bayrak Çağrısı ilçe dışına kadar ulaştı

09 Nisan 2018 - 18:10 - Güncelleme: 09 Nisan 2018 - 18:12

Şanlıurfa Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla'nın çağrısı üzerine ilçede bayrak seferberliği başlatıldı. İlçedeki birçok vatandaş, esnaf ev ve işyerlerine bayrak astı.Türk Silahlı Kuvvetleri’nin geçtiğimiz aylarda başlattığı ‘Zeytin Dalı Harekatı’ tüm ülkeyi tek yürek haline getirdi. Ceylanpınar'da yapılan harekata destek vermiş ve Afrin'in kontrolü tamamen sağlanınca ilçe halkı sokaklara dökülerek zaferi kutlamıştı.

BAYRAK ÇAĞRISI İLÇE DIŞINA KADAR ULAŞTI

Şanlıurfa Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla, Türk Silahlı Kuvvetleri'ne destek olmak amacıyla "Sende evine ve işyerine bir bayrak as, Mehmetçik'e destek ol" ismiyle bir çağrı yaptı. Başkan Atilla'nın çağrısı sonrada Ceylanpınar'da 7'den 70'e herkes çağrıya destek olarak evine ve işyerine bayrak asmaya başladı. Özellikle çağrı sadece Ceylanpınar'la da sınırlı kalmadı. Sosyal medya üzerinden çağrıyı duyan bazı vatandaşlar İstanbul, Ankara'dan bile destek verdi.

"BİR OLACAĞIZ, BERABER OLACAĞIZ, İRİ VE DİRİ OLACAĞIZ"

Şanlıurfa Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla, Türkiye'ye kimsenin diz çöktüremeyeceğini ifade etti. Atilla, "Gün bir ve beraber olma günü. Bir olacağız, beraber olacağız, iri ve diri olacağız hep beraber Türkiye olacağız inşallah. Bir ve beraber olursak bayrağımızı indiremeyecekler, ezanımızı susturamayacaklar, vatanımızı bölüp parçalayamayacaklar. Bu millete diz çöktüremeyecekler diyoruz. Çünkü etrafımızda dönen olayların hepsi Türkiye ile alakalı. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dik duruşu ile buna müsaade edilemeyeceğini söyledi ve kim olursa olsun terör örgütleriyle aramızdaki askerlerin çekilmesini söyledi. Amerika’ya hepsinin toprağa gömüleceğini söyledi. Bir farkındalık oluşturmak açısından da böyle bir çağrı yaptık. Kahraman Ceylanpınar halkı da hemen çağrımıza kulak vererek bayrak asmaya başladı. Ayrıca Ceylanpınar halkı ile gurur duyduğumu belirtir, bu onurlu davranışlarından dolayı da teşekkür ederim" dedi.(Şanlıurfa 63 Haber-Son Dakika Urfa Haberleri)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Akçakale Kudüs Gibi Olmadan Harekat Başlamalı
Akçakale Kudüs Gibi Olmadan Harekat Başlamalı
Behçet Atilla Şanlıurfa'ya Döndü
Behçet Atilla Şanlıurfa'ya Döndü