Ceylanpınar’da Dünya Otizm Günü Etkinliği-Videolu Haber

Ceylanpınar'da Dünya Otizm Günü Etkinliği-Videolu Haber

Doğuştan gelen yada yaşının ilk yıllarında ortaya çıkan karmaşık bir nöro gelişimsel bozukluk olan Otizm, Dünya Otizm Farkındalık Günü Şanlıurfa Ceylanpınar'da çeşitli etkinliklerle kutlandı.

03 Nisan 2018 - 11:45 - Güncelleme: 03 Nisan 2018 - 11:48

Dünya Otizm Farkındalık Günü Şanlıurfa Ceylanpınar'da çeşitli etkinliklerle kutlandı. Şanlıurfa Ceylanpınar Belediyesi Kültür Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü organizasyonunda düzenlenen program otistik çocukların gazi caddesindeki yürüyüşü ile başladı. Belediye Ek Hizmet binasına kadar yapılan yürüyüşe çok sayıda vatandaş da katıldı. Belediye Ek Hizmet binası önünde otistik çocukları Belediye Başkanı Menderes Atilla karşıladı. Çocuklarla tek tek ilgilenen Başkan Atilla, otistik çocuklarla hatıra fotoğrafı çektirdi. Programa İMKB ortaokulu öğrencileri de destek verdi.

Programda konuşan Ceylanpınar Özel Eğitim ve Uygulama Merkezi öğretmenlerinden İnci Yücetürk, Türkiye'de bir milyondan fazla otizmli bireyin olduğunu söyledi. Nisan ayı boyunca otizmin dünya gündeminde yer aldığını belirten Yücetürk, "Doğuştan gelen yada yaşının ilk yıllarında ortaya çıkan karmaşık bir nöro gelişimsel bozukluktur. Otizm konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla İMKB orta okulu öğretmenleri, Ceylanpınar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile hazırlamış olduğumuz programımıza katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Otizmin farkındayız, onların yanındayız." dedi.

Şanlıurfa Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla da, 2 Nisan Otizm Dünya Farkındalık Günü dolayısıyla otistik çocuklarla bir araya geldiklerini belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü: " Milli Eğitim Müdürlüğüyle beraber ortaklaşa bir program düzenledik. Bugün Otistik çocuklara dikkat çekmek amacıyla bu programı düzenledik. İlçemizde de Otistik çocuklarımız bulunuyor. Biz hepsini seviyoruz. Hepsi bizim göz bebeğimizdirler. Aslında onların fazla bir farklılıkları yok, onlar da bizim gibiler. Toplum olarak bu tür etkinliklerle dikkatimizi bu çocuklara çekmeliyiz. Onları sevmeli ve toplumun her alanında sahip çıkmamız lazım."Etkinlik kapsamında programa katılanlar hazırlanan brandaya farklı renklerde el baskısı yaparken ayrıca otistik çocuklar balon uçurdu.(Şanlıurfa 63 Haber-Son Dakika Urfa Haberleri)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şanlıurfa'da Birçok Taksiye Ceza Yağdı
Şanlıurfa'da Birçok Taksiye Ceza Yağdı
Viranşehir'i Karış Karış Temizleyeceğiz
Viranşehir'i Karış Karış Temizleyeceğiz