Ceylanpınar’da Güneş Enerjisi Eğitimi

Ceylanpınar'da Güneş Enerjisi Eğitimi

Şanlıurfa Ceylanpınar Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğünün hazırlamış olduğu proje kapsamında teknik destek hibesi ile ilgili personele güneş enerjisi eğitim verildi.

03 Mart 2018 - 16:54

Şanlıurfa Ceylanpınar Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğünün hazırlamış olduğu proje kapsamında Karacadağ Kalkınma Ajansından almış olduğu teknik destek hibesi ile ilgili personele güneş enerjisi eğitim verildi.

15 Temmuz Şehitleri Konferans Salonunda düzenlenen eğitim programına Ceylanpınar Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Altun, Plan Proje Müdürü Nurullah Kösen ve diğer ilgili teknik personelin katılımıyla eğitimler verildi. Dersleri Çevre Mühendisi Merve Kulbakan ile Yasa Enerji Yönetim Kurulu üyesi Mansur Zafer Topaloğlu anlattı. Şanlıurfa Ceylanpınar Belediyesi Plan ve Projeler Müdürü Nurullah Kösen'in hazırladığı proje kapsamında Ceylanpınar Belediyesi teknik ekibi ve farklı kurumlardan gelen personele 4 gün boyunca eğitim verildi.

Şanlıurfa Ceylanpınar Belediyesi Plan ve Projeler Müdürü Nurullah Kösen, belediye olarak enerji harcamalarını minimize etmek amacıyla teknik personele güneş enerjisi ve güneş enerjisi sistemleri üzerine eğitim verildiğini söyledi. Ceylanpınar Belediyesi'nin güneş enerjisinden istifade edebilmesi için proje hazırladıklarını ifade eden Kösen, yakın bir tarihte belediye enerji giderlerinin güneş enerjisinden karşılanacağını ifade etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tarihi Ankara mitinginde önemli açıklamalar
Tarihi Ankara mitinginde önemli açıklamalar
Oyuncakları gören küçük Mirza'nın mutluluğu izleyenleri duygulandırdı
Oyuncakları gören küçük Mirza'nın mutluluğu izleyenleri...