Ceylanpınar’da Şemsiyeli Gönül Sokağı Kuruluyor-Videolu Haber

Ceylanpınar'da Şemsiyeli Gönül Sokağı Kuruluyor-Videolu Haber

Şanlıurfa Ceylanpınar ilçesinde ilçeni çehresini değiştirmek için Rengarenk şemsiyelerin olduğu trafiğin kapalı olduğu Gönül Sokağı kuruluyor

27 Mart 2018 - 11:35 - Güncelleme: 27 Mart 2018 - 18:14

Şanlıurfa Ceylanpınar ilçesinde ilçeni çehresini değiştirmek için kolları sıvayan Ceylanpınar Belediyesi ilçe sokağında bulunan Gönül Sokağı için çalışmalara başladı. Rengarenk şemsiyelerin olduğu Gönül Sokağı ilçenin simgesi haline gelecek.

Gönül Sokağı, üzerinde yapılacak çalışma ile rengarenk şemsiyelerle dekore edilecek. İlçe merkezinde halk arasında Kasaplar Çarşısı olarak bilinen cadde üzerine yapılması planlanan proje dahilinde gerçekleştirilecek çalışma ile sokak boyunca toplam 450 adet renkli şemsiye ile süslenecek.

CADDE TRAFİĞE KAPATILACAK

Rengarenk şemsiyelerin olacağı sokakta geçtiğimiz günlerde restorasyon yapılmıştı. Daha önceden  atıl durumda olan sokak Ceylanpınar Belediyesi tarafından çeşitli renklere boyandı. Şemsiyelerin yanı sıra gece ışıklarıyla desteklenecek olan Gönül Sokağı vatandaşın uğrak yeri olacak. Öte yandan caddede bulunan kilitli parke taşları da sökülerek yerine bazalt türü taş serimi yapılacak. Sokakta incelemelerde bulunan Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla, caddenin trafiğe kapatılacağını ve yakın zamanda çalışmaların bitirileceğini ifade etti.

"GÖNÜL SOKAĞI İLE BİRLİKTE CEYLANPINAR'IN ÇEHRESİ DEĞİŞECEK"

Şanlıurfa Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla, Gönül Sokağı ile Ceylanpınar'ın çehresinin değişeceğini söyledi. Atilla, "İlçemizde bulunan Gönül Sokağı'nda incelemelerde bulunduk. Sokağımız daha önceden atıl ve kullanılamaz bir haldeydi. Vatandaşlarımıza rahat nefes alacakları değişik tarzda otantik bir ortam yapmak istedik. Şemsiyeleriyle, bazalt taşlarıyla ve gece ışıklarıyla ortaya güzel bir yapı çıkacak. 3 gün sonra yerde bulunan parke taşları söküp yerine bazalt taşları döşemeye başlayacağız. Aynı zamanda caddeyi de trafiğe kapatacağız ki vatandaş rahat bir nefes alsın. Gönül Sokağı ile birlikte Ceylanpınar'ın çehresi değişecek. Ceylanpınarlı vatandaşlarımıza hayırlı ve uğurlu olsun" dedi.Öte yandan vatandaşlar ise sokağı ilçeye kazandırdığı için Başkan Atilla'ya teşekkürlerini iletti.(Şanlıurfa 63 Haber-Son Dakika Urfa Haberleri)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tartıştığı müşterinin otelini bastılar: 4 yaralı
Tartıştığı müşterinin otelini bastılar: 4 yaralı
Akçakale'de Amca Yeğenini Öldürdü
Akçakale'de Amca Yeğenini Öldürdü