Ceylanpınar’ın Asırlık Tapu Sorunu Çözüldü

Ceylanpınar'ın Asırlık Tapu Sorunu Çözüldü

AK Parti Ceylanpınar Belediye Başkan Adayı Abdullah Aksak, ilçenin kanayan yarası haline gelen tapu ve kadastro çalışmalarında sona gelindiği müjdesini verdi

05 Mart 2019 - 21:28 - Güncelleme: 06 Mart 2019 - 22:06

AK Parti Ceylanpınar Belediye Başkan Adayı Abdullah Aksak, ilçenin kanayan yarası haline gelen tapu ve kadastro çalışmalarında sona gelindiği müjdesini verdi. AK Parti 24. Dönem Şanlıurfa Milletvekili Prof. Dr. Abdülkerim Gök ve kendisinin girişimleri sonucu yaşanan sorunu çözüme kavuşturduklarını kaydeden AK Parti Ceylanpınar Belediye Başkan Adayı Abdullah Aksak seçim bürosunda yaptığı konuşmada Ceylanpınarlılara müjdeyi verdi.

AK Parti Ceylanpınar Belediye Başkan Adayı Abdullah Aksak, “Türkiye’nin tek tapusuz ilçesi Ceylanpınar’dır. 1982 yılında ilçe olan ve 87 bin nüfusu bulunan Ceylanpınar’da yer alan gayrimenkullerin hiçbirinin tapusu bulunmuyor. 2014 yılında dönemin AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Prof. Dr. Abdulkerim Gök, yaşanan sorunu “Ceylanpınar’da bulunan tüm gayrimenkullerin tapusu yoktu. Bu sorununun çözülmesi için dönemin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı yetkilileri ile birlikte Ankara’da yetkili tüm bürokratlarımızla toplantılar yaptık. Yetkililer Şanlıurfa’ya gönderildi, Ceylanpınar’da yerinde incelemeler yapıldı” dedi.

Ceylanpınar’ın asırlık göçerler ve ilçe merkezi tapu sorunu olduğunu belirten AK Parti Ceylanpınar Belediye Başkan Adayı Abdullah Aksak  “AK Parti 24. Dönem Şanlıurfa Milletvekili Prof. Dr. Abdulkerim Gök’ün girişimleri sonucu göçerler sorunu çözülmüş, fakat ilçe merkezindeki tapuların bir kısmı verilmemişti. Şu an asırlık tapu sorunu çözüme kavuştu. İlçe Kaymakamlığı Milli Emlak Müdürlüğü’ne tapular gelmiş ve dağıtıma hazır durumundadır. Birkaç gün içerisinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan gelen talimatlar doğrultusunda İlçe Kaymakamımız Mehmet Keklik, konuyla ilgili gerekli resmi açıklamaları yapacaktır. Tapu dağıtım töreni yapıldıktan sonra, hak sahiplerine tapularını beraber dağıtacağız. Daha güzel bir Ceylanpınar için durmadan çalışacağız” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şanlıurfa'daki tefeci operasyonunda 8 tutuklama
Şanlıurfa'daki tefeci operasyonunda 8 tutuklama
DEAŞ üyesi 2 Kadın Terörist Yakalandı
DEAŞ üyesi 2 Kadın Terörist Yakalandı