CHP’den Kaçırılan Öğretmen ile İlgili Açıklama

CHP'den Kaçırılan Öğretmen ile İlgili Açıklama

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi Üyesi ve İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu PKK tarafından kaçırılan Şanlıurfa Siverek’te görev yapan Necmettin Yılmaz öğretmen ile ilgili yaptığı açıklamada

25 Haziran 2017 - 11:17

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi Üyesi ve İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan Şanlıurfa Siverek’te görev yapan Necmettin Yılmaz öğretmen ile ilgili yaptığı açıklamada, “Bu tür eylemlerin her zaman için insanlığa karşı suç olduğunu ve terör eylemi olduğunu Diyarbakır’dan altını çizerek ifade ediyorum” dedi.

CHP’li Tanrıkulu, partisinin Diyarbakır başkanlığında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.. Terör örgütü PKK tarafından kaçırılan Şanlıurfa Siverek’te görev yapan Necmettin Yılmaz isimli öğretmen ile ilgili de konuşan Tanrıkulu, “Bir öğretmenin hayatı ile ilgili çok ciddi kaygılarımız var, umuyorum hayattadır. Hayatım boyunca her zaman bu tür terör eylemlerini, kaçırma eylemlerini telin ettim, her zaman karşısında oldum, kınadım. Ankara’da parlamentoda değil Diyarbakır meydanında kınadım bu terör eylemlerini. Öğretmenlere, sivillere yapılan eylemler insanlık dışı eylemlerdir, insanlığa karşı eylemlerdir hiçbir biçimde yapılamaz. Yapanlar insanlığa karşı suç işliyorlardır. Sağ olduğu konusunda bir bilgi var, benim buradan bir çağrımdır aslında, can güvenliğine zarar vermemek biçimde, öğretmen arkadaşımızın, yurttaşımızın ailesine yakınlarına teslim edilmesidir. Ayrıca başka askerlerin de kaçırıldığını biliyoruz. Bu askerlerin de bir an evvel can güvenlikleri sağlanarak serbest bırakılmasını ve ailelerine teslim edilmesini bir insan hakları savunucusu olarak bir kez de Diyarbakır’dan duyuruyorum ve talep ediyorum. Bu tür eylemlerin her zaman için insanlığa karşı suç olduğunu ve terör eylemi olduğunu Diyarbakır’dan altını çizerek ifade ediyorum” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
2018 Yılı Şanlıurfa Milletvekili Adayları Tam Liste
2018 Yılı Şanlıurfa Milletvekili Adayları Tam Liste
Vatan Partisi Şanlıurfa Milletvekili Aday Listesi Belli Oldu
Vatan Partisi Şanlıurfa Milletvekili Aday Listesi Belli Oldu