Çiftçi, öğrencilerle söyleşi yaptı

Çiftçi, öğrencilerle söyleşi yaptı

Harran Üniversitesi ‘Kampüse Hoşgeldin Platformu’ tarafından organize edilen programda Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, öğrencilerle söyleşi yaptı.

26 Ekim 2017 - 16:01 - Güncelleme: 26 Ekim 2017 - 16:03

Harran Üniversitesi Yenişehir Yerleşkesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu konferans salonunda düzenlenen söyleşi programının açılışında konuşan Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, Üniversiteye katkılarından dolayı Büyükşehir Belediyesine teşekkür ettiğini belirtti. Eyyübiye Yerleşkesindeki güzel çalışmaları örnek veren Rektör Taşaltın, “Kampüslerdeki eksiklikleri gidererek sizlere daha iyi ortam sağlayan Nihat Çiftçi Beye teşekkür ediyoruz. Büyükşehir Belediyesinin desteğini her zaman yanımızda hissediyoruz” dedi.

Söyleşine öğrencilere nasıl bir Şanlıurfa hayal ettiğini sorarak başlayan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Şanlıurfa’nın çok önemli bir kültür ve medeniyet şehri olduğunu söyledi. Öğrencilere Yenişehir kampüsünde çorba evi sözü de veren Başkan Çiftçi, "Urfa’nın çiğ köftesi elden gitti" diyerek soru soran öğrenciye hitaben ise, "Şanlıurfa’nın hiçbir şeyi bir yere gitmedi. Urfa’nın çiğ köftesi bekletilmeye gelmediği için ticari amaçla kullanılamıyor. Bu tür spekülatif söylemlere bakmayın. Fıstıkta bizim, isotta bizim, çiğ köfte de bizim. Biz daha çok çalışarak, bunları marka haline getirirsek kimse elimizden alamaz. Herkes biliyor ki fıstığın yüzde 56’sı Şanlıurfa’da yetişiyor. Bir başkaları bunu işlediği için kendi ilinin markasını vuruyor” diye konuştu.

Yaklaşık olarak bir saat süren söyleşi sonunda Rektör Prof. Dr. Ramazan Taşaltın tarafından Başkan Nihat Çiftçi’ye plaket takdim edildi. Öğrencilerle çekilen toplu fotoğraf sonrasında program sona erdi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ŞUSKİ'nin Hayata Geçirdiği Projesi Ödül Aldı
ŞUSKİ'nin Hayata Geçirdiği Projesi Ödül Aldı
Urfa Kent Konseyinden Uydu Kent Açıklaması
Urfa Kent Konseyinden Uydu Kent Açıklaması