Çiftçilere Dikenli ve Yeşil Kurt ile İlgili Bilgi Verdiler

Çiftçilere Dikenli ve Yeşil Kurt ile İlgili Bilgi Verdiler

Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanlığı bünyesinde görev yapan Ziraat Mühendisi Uzman Tarım danışmanları pamuk tarlalarında dikenli ve yeşil kurt ile mücadele konusunda çiftçiye detaylı bilgi verdi.

31 Temmuz 2018 - 13:53 - Güncelleme: 31 Temmuz 2018 - 22:27

Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanlığı bünyesinde görev yapan Ziraat Mühendisi Uzman Tarım danışmanları arazi incelemelerini ve çiftçi bilgilendirmelerine devam ediyor. Bu kapsamda tarım danışmanları pamuk tarlalarında dikenli ve yeşil kurt ile mücadele konusunda çiftçiye detaylı bilgi verdi.

Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanlığı çiftçilere sahada ulaşmaya devam ediyor. Oda bünyesinde görev yapan ziraat mühendisi uzaman tarım danışmanları kırsal mahallelerdeki çiftçilere ulaşarak ücretsiz danışmanlık hizmeti vermeyi sürdürüyor. Pamukkenti Şanlıurfa’da pamuğun daha kaliteli ve sağlıklı yetişe bilmesi için tarım danışmanları pamuk çiftçisine pamukta biyoteknik mücadele yöntemleri hakkında bilgi verdi. Bu kapsamda Perşembe mahallesindeki pamuk tarlalarında dikenli ve yeşil kurt ile mücadele için kurulan tuzaklar kontrol edildi. Ziraat Mühendisi uzman tarım danışmanları Serda Uçbağlar ve Galip Gazanfer bu dönemde özellikle pamuk çiftçisini bilgilendirme konusunda yoğun çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti. Danışmanlar, çiftçilerin her türlü tarımsal sorunlarla ilgili olarak kendilerine ulaşabileceklerini ve konuyla ilgili gerekli çalışmaları yapmak için hazır olduklarını aktardı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Karbonmonoksit gazından zehirlenen yaşlı adam öldü
Karbonmonoksit gazından zehirlenen yaşlı adam öldü
Tatlıses: Allah kimseyi mağarada büyütmesin inşallah
Tatlıses: Allah kimseyi mağarada büyütmesin inşallah