Çiftçilere Ücretsiz Tarımsal Danışman Desteği

Çiftçilere Ücretsiz Tarımsal Danışman Desteği

Şanlıurfa Çiftçi Örgütleri Tarımsal Yayım ve Danışmanlık İl Koordinasyon Toplantısı Yapıldı.

05 Ekim 2017 - 20:16

Şanlıurfa Çiftçi Örgütleri Tarımsal Yayım ve Danışmanlık İl Koordinasyon Kurulu toplantısı Şanlıurfa Ziraat Odası ev sahipliğinde GAP İdaresi, GAP TEYAP İl koordinatörlüğü, sulama birlikleri, ilçe ziraat odaları ve tarımsal danışmanların katılımı ile gerçekleşti. Toplantıda alınan karar doğrultusunda tarımsal yayım ve danışmanlık hizmetleri artarak devam edecek.

Şanlıurfa Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Koordinasyon Kurulu toplantısı Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanlığında gerçekleşti. GAP İdaresi ve GAP TEYAP İl Koordinatörlüğü ile çiftçi örgütlerinin gerçekleştirdiği toplantıda alınan karar doğrultusunda Şanlıurfa’da tarımsal yayım ve danışmanlık hizmetlerinin etkinliğinin artırılması sağlanacak. Bu kapsamda kurul, Teknik gezi, demonstrasyon (deneme ekimi), tarla günü, çiftçi toplantıları, eğitim çalışmaları, tarımsal faaliyetlerin uygulanması ve organize edilmesi gibi konularda çalışmalarını yoğunlaştıracak.

Başkan Eyyüpoğülu: tarımsal danışmanlarımız çiftçilerimizin emrinde

Toplantı sonrası değerlendirmede bulunan Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu şöyle konuştu; “ devletimizin tanıdığı imkanlarla bünyemizde 5 ziraat mühendisi tarımsal danışman istihdam ederek, arazide çiftçimiz ile bire bir iletişime geçerek, eğitim çalışmaları yürütüyoruz. Bu şekildeki çiftçi eğitimleri gerçekten etkili oluyor. Sorunu yerinde çözme ve bilgilendirme açısından çiftçimiz çok fayda gördü. Bu çalışmalar Şanlıurfa tarımına da büyük katkılar sunuyor. Buradan çiftçilerimize sesleniyorum. Tarımsal hangi sorun olursa olsun ziraat odalarına müracaat ederek ücretsiz tarımsal danışman desteği alabilirler. Birçok ürünün yetiştirilmesinde yetkin olan tarımsal danışmanlarımız her türlü bilgiyi vermeye hazırdır. Ben buradan tarımsal danışmanlık desteğinden dolayı devletimize, tarım bakanlığımıza ve bu işin yürütülmesinde emek veren GAP İdaresi ve GAP TEYAP yetkililerine çok teşekkür ediyorum.”

Toplantıya, GAP TEYAP  uzmanları, Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu, Suruç Ziraat Odası Başkanı, Viranşehir Ziraat Odası Başkanı Bahri Ekinci, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mehmet Reşat Karadeniz, Cullap Sulama Birliği müdürü Mahmut Köran, Siverek-Viranşehir Bal Üreticileri Birliği Başkanı Sinan Uçar katıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şanlıurfa ve İlçelerinde Elektrik Kesintisi Yaşanacak
Şanlıurfa ve İlçelerinde Elektrik Kesintisi Yaşanacak
Başkan Yalçınkaya'dan Başkan Güler'e Ziyaret
Başkan Yalçınkaya'dan Başkan Güler'e Ziyaret