Çoşkun Sosyal Devlet İlkesinin Sürdürülmesi Gerekir

Çoşkun Sosyal Devlet İlkesinin Sürdürülmesi Gerekir

Memur Sen Şanlıurfa Şube Başkanı İbrahim Coşkun Şanlıurfa 63 COM’a yaptığı açıklamada sosyal devlet ilkesinin sürdürülmesi gerekir.Dedi

01 Ocak 2019 - 19:48 - Güncelleme: 01 Ocak 2019 - 19:57

Memur Sen Şanlıurfa Şube Başkanı İbrahim Coşkun Şanlıurfa 63 COM’a yaptığı açıklamada devletin kendi açlık sınırları diye bir hesaplaması var. Açlık sınırı 2 bin 250 lira civarında bulunuyor.geçenlerde kamuoyuna bir açıklama yapmıştık.

En azından bu asgari ücretin 2 bin 250 liranın üstü olması gerektiğini söylemiştik buda fena bir şey değil.iyi bir zam ama yetmiyor.sonuçta bu ülkenin geçim standardı var.Bu standartın üstünde olması gerekir ki sosyal devlet ilkesinin sürdürülmesi gerekir. Dedi.

Bilindiği gibi Asgari Ücret Tespit Komisyonu 2019 yılı asgari ücretini belirledi Asgari ücret net 2.020 TL olarak açıklandı. Böylelikle asgari ücrete yapılan zam yüzde 26.5'le 417 TL olarak gerçekleşti.

Eğitim Bir Sen Şanlıurfa Şube Başkanı İbrahim Coşkun Poşet Ücreleri ile ilgili Ücretli olmasından ziyade bilinçlendirilmeye gidilmelidir. Hepimiz Poşet kullanıyoruz Çevre bilinci için ücretli bir uygulma yerine başkan bir uygulamaya gidilebilinirdi dedi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Urfa'da Feci Kavga 6 Ölü İşte Ölenlerin İsimleri
Urfa'da Feci Kavga 6 Ölü İşte Ölenlerin İsimleri
Kaybolan öğrencinin cansız bedeni bulundu
Kaybolan öğrencinin cansız bedeni bulundu