Cumhurbaşkanı Erdoğan Kaşıkçı için BM’yi Devreye...

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kaşıkçı için BM’yi Devreye Sokacağız

Türkiye’nin Kaşıkçı cinayetinin peşini bırakmayacağını dünyaya ilan eden Cumhurbaşkanı Gerekirse bu işi uluslararası yargıyı ayağa kaldırmak için BM’yi de devreye sokarak gündeme getireceğiz dedi.

03 Aralık 2018 - 09:09

Türkiye’nin Kaşıkçı cinayetinin peşini bırakmayacağını dünyaya ilan eden Cumhurbaşkanı “Gerekirse bu işi uluslararası yargıyı ayağa kaldırmak için BM’yi de devreye sokarak gündeme getireceğiz” dedi.

Arjantin'in başkenti Buenos Aires'te düzenlenen G-20 Liderler Zirvesi'ne katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kendisini takip eden medya yöneticilerinin sorularını cevaplandırdı. İç-dış siyaset, terörle mücadele, Kaşıkçı cinayeti ve G-20 temaslarıyla ilgili net mesajlar veren Erdoğan özetle şunları söyledi:

MENBİÇ'İ KURTARACAĞIZ
TRUMP İLE GÖRÜŞME: Trump ile PYD-YPG, Suriye, FETÖ, Halkbank, Kerç Boğaz krizi, terörle mücadele bütün bu konuları ele aldık. Yaklaşık 45 dakika bu konuları görüştük. Dar katılımlı bir görüşmeydi. Menbiç'i PYD-YPG'den temizleme noktasındaki kararlılığımızı devam ettireceğiz dedik. Ortada bir mutabakat var. Trump bu işlerde daha dik duruyor. Trump'ın yanında Pompeo -öyle olmaz böyle olur- diyemiyor. O da ‘Az kaldı, çıkmaya başladılar' gibi ifadeler kullandı. Takipçisi olacağız. İnşallah Menbiç'i bunlardan kurtaracağız.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Harran Şehir Otogarı Açılışa Hazırlanıyor
Harran Şehir Otogarı Açılışa Hazırlanıyor
Çoban Köpekleri Tarım Fuarının İlgi Odağı Oldu
Çoban Köpekleri Tarım Fuarının İlgi Odağı Oldu