Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan Heykel Tepkisi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan Heykel Tepkisi

Şanlıurfa Harran İlçesinde ve Kocaeli'nde Yapılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan heykenlerine belediye başkanları toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklama yapıldı.

13 Eylül 2017 - 13:09 - Güncelleme: 13 Eylül 2017 - 13:39

Şanlıurfa Harran İlçesinde Harran Belediyesi Tarafından Yapılan ve Kocaeli'nde Yapılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan heykenlerine belediye başkanları toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklama yapıldı.

Şanlıurfa 63 Haber'in bugün duyurduğu Harran'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Heykeli Kaldırıldı Haberi ile sizlere duyurmuştuk.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nda konuştu. Erdoğan, "Şahsımın heykelini ve benzerlerini yapmışlar. Tabii bunu duyunca ben çok çok üzüldüm. Bu bizim değerlerimize terstir" dedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ATO Congresium'da düzenlenen Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda konuştu. Erdoğan heykelinin yapılmasına tepki göstererek, "Şahsımın heykelini ve benzerlerini yapmışlar. Tabii bunu duyunca ben çok çok üzüldüm. Bu bizim değerlerimize terstir. Ben ne heykelimin dikilmesini istiyorum, ne masklar yapılmasını istiyorum, ne bu tür görseller yapılmasını istiyorum. Bir defa bunları kaldırttık. Bundan sonra lütfen bu yanlışlara tevessül etmesinler. Heykel değil hizmete yönelik eserleri diksinler. Bunların bizim değerlerimizle çatışan şeyler olduğunu bir defa bilmemiz lazım. Asla bu yola, hiçbir arkadaşım böyle bir yanlış yaptılar. Bundan sonra kimse de bu yola tevessüle etmesin" ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AK Parti Şanlıurfa İl Başkanından Birecik ve Halfeti Açıklaması
AK Parti Şanlıurfa İl Başkanından Birecik ve Halfeti...
Karaköprü Belediyesi’nden Yapılandırma Uyarısı
Karaköprü Belediyesi’nden Yapılandırma Uyarısı