DEDAŞ, Mağdur Olan Bölge Halkı Oluyor

DEDAŞ, Mağdur Olan Bölge Halkı Oluyor

Dicle Elektrik Dağıtım Genel Müdürü Murat Karagüzel,Bunun öncesinde Şanlıurfa Viranşehir’de, Siverek’te ve yine Cizre’de onlarca panomuz kırıldı, bu yaşananlar bizden çok bölgede yaşayan halkı mağdur ediyor.Dedi

22 Aralık 2017 - 21:31

Dicle Elektrik Dağıtım Genel Müdürü Murat Karagüzel, Bunun öncesinde Şanlıurfa Viranşehir’de, Siverek’te ve yine Cizre’de onlarca panomuz kırıldı, Ancak bu yaşananlar bizden çok bölgede yaşayan halkı mağdur ediyor. Bunun bilinmesi gerekir. Dedi Cizre’de tahrip edilen 26 elektrik panosunu yenilemek için zaman geçirmeden çalışma başlatan Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş.kaçak elektrik kullanımı ile mücadelenin Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın yanı sıra Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun (EPDK) mevzuatları çerçevesinde yapıldığını duyurdu.

Kaçak Kullanım, Engel

Dicle Elektrik Dağıtım Genel Müdürü Murat Karagüzel, kaliteli ve kesintisiz elektrik kullanmanın herkes gibi bu bölge insanının da en doğal hakkı olduğunu belirterek, ‘’Ancak bunun önündeki en büyük engel, kaçak elektrik kullananlardır’’ dedi. Karagüzel, konuyla ilgili olarak, ‘’Devletten sonra bölgeye en büyük özel sektör yatırımını 1.2 milyar lira ile Dicle Elektrik yaptı. Son 4.5 yıldır, 61.198 kilometrekare alana sahip bölgemizdeki enerji altyapısını iyileştirmek için çalışıyoruz. Her geçen gün şebekemiz daha da iyileşiyor. Türkiye standartlarına ulaşabilmemiz yolundaki en büyük engel ise, aşırı israfı da beraberinde getiren kaçak elektrik kullanımıdır. Bunun önüne geçmek için her alanda çalışıyoruz. Daha hafta başında kaçağa karşı geliştirdiğimiz Ar-Ge projelerimiz nedeniyle EPDK’dan başarı ödülü aldık. Kaçakla mücadelemiz, yasal zeminde sonuna kadar devam edecektir.’’ şeklinde konuştu.

Mağdur Olan Bölge Halkı

Şırnak Cizre, Şanlıurfa Viranşehir, Siverek gibi yerlerde panoları parçalamak suretiyle yatırımlarını engelleyenlerin, bu eylemleri ile bölge halkının kesintisiz ve kaliteli elektrik alma hakkını da gasp ettiklerini savunan Dicle Elektrik Dağıtım Genel Müdürü Murat Karagüzel, daha sonra şöyle dedi: ‘’Daha önce de açıkladığımız üzere ASOP çalışmalarımız Elektrik Piyasası Müşteri Hizmetleri Yönetmeliği’ne göre yapılmaktadır. Cizre’de olsun, diğer yerlerde olsun tüm alçak panolar aynı yönetmeliğe uygun kuruldu. Bu çalışmanın yapıldığı yerlerde kaçak elektrik kullanımının sona ermesi ile birlikte kesintiler de ‘yok’ denecek düzeye inmektedir. Ancak, bunu istemeyenler önceki gece Cizre’de 26 alçak gerilim otomasyon panomuzu parçaladılar. Bunun öncesinde Viranşehir’de, Siverek’te ve yine Cizre’de onlarca panomuz kırıldı. Öncekiler gibi son olarak Cizre’de tahrip edilen panoları da yeniliyoruz. Yenileme çalışmalarına zaman geçirmeden başlattık. Ancak bu yaşananlar bizden çok bölgede yaşayan halkı mağdur ediyor. Bunun bilinmesi gerekir’’ Bu arada, Cizre’de kaçak elektrik kullanmayı önleyen 26 elektrik panosunun tahrip edilmesi olayı ile ilgili 2 kişinin gözaltına alındığı, olayla ilgili soruşturmanın ise sürdürüldüğü bildirildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Herkesi İlgilendiren Kanun Yürürlüğe Girdi
Herkesi İlgilendiren Kanun Yürürlüğe Girdi
Şanlıurfaspor Menemen'i Mağlup Etti
Şanlıurfaspor Menemen'i Mağlup Etti