DEDAŞ’tan Şanlıurfa Duyurusu

DEDAŞ'tan Şanlıurfa Duyurusu

Şanlıurfalıların çokça şikayetçi olduğu gece, gündüz aydınlatma ışıklarının açık olması ile ilgili DEDAŞ Açıklamada bulundu.

23 Kasım 2017 - 14:43

Şanlıurfalıların çokça şikayetçi olduğu gece, gündüz aydınlatma ışıklarının açık olması ile ilgili DEDAŞ Açıklamada bulundu. Dicle Elektrik'ten yapılan açıklamada aydınlatma tesislerinin ve ölçü devrelerinin TEDAŞ tarafından denetlendiği belirtilerek, bazı günler gündüz saatlerinde armatürlerin devreye alınacağı ve yanar halde tutulacağını duyuruldu.

Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. (DEDAŞ) tarafından yapılan açıklamada, yapılan çalışmanın düzenleme ve denetlemeye tabi bir sektörde faaliyet gösteren elektrik dağıtım şirketlerinin 6446 sayılı Elektrik Piyasası Kanunu kapsamında denetlendiği bildirildi.

Aydınlatmalarda test ve kontrol sağlanacak

Denetimlerin sürdüğü duyurulan açıklamada, "22-30 Kasım tarihlerinde yasa gereği yapılacak genel aydınlatma denetimi süresince Şanlıurfa ilçeleri ve köylerinin bazı bölgelerinde, gündüz saatlerinde, sokak ve caddelerin aydınlatma armatürlerine ait lambalar yakılacak ve tüketimleri değerlendirilecek. Vatandaşlarımız bu kontrol süresi ve çalışmaları sırasında lambaların yakılmasını enerjinin boşa gitmesi olarak algılamasınlar. TEDAŞ tarafından önemli bir denetim çalışması gerçekleşiyor. Konuyu değerli vatandaşlarımızın bilgisine önemle sunarız” ifadelerine yer verildi. (Şanlıurfa 63 Haber)

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mustafa Kemal Yücesoy
    10 ay önce
    bunun parasını kim ödeyecek sen denetim yapıyorsun ya vatandaşın faturasına çevre aydınlatma olarak yansımayacakmı bu tüketim
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Harran'da Okula Gitmeyen Öğrenci Kalmayacak
Harran'da Okula Gitmeyen Öğrenci Kalmayacak
Boşaltılan Hastane Binası Bağımlıların Meskeni Oldu
Boşaltılan Hastane Binası Bağımlıların Meskeni Oldu