Demir köprü mahallenin iki yakasını birbirine kavuşturdu-Videolu...

Demir köprü mahallenin iki yakasını birbirine kavuşturdu-Videolu Haber

Şanlıurfa’nın Akçakale İlçesi Ekinyazı Kırsal Mahallesinde, Mahalleyi ikiye ayıran sulama tahliye kanalının üzerine Başkan Ayhan’ın talimatıyla, 11 metre uzunluğunda, 1 buçuk metre genişliğinde demir köprü yapıldı.

27 Aralık 2017 - 16:10

Şanlıurfa’nın Akçakale İlçesi Ekinyazı Kırsal Mahallesi sakinlerinin çilesi Başkan Abdülhakim Ayhan’ın girişimleriyle sona erdi.  Mahalleyi ikiye ayıran sulama tahliye kanalının üzerine Başkan Ayhan’ın talimatıyla, 11 metre uzunluğunda, 1 buçuk metre genişliğinde demir köprü yapıldı.Akçakale Belediyesi’nin kırsal mahallelerde yürüttüğü çalışmalar aralıksız devam ediyor. Ağır kış şartları bastırmadan kırsal mahallelerde yol çalışmalarını tamamlamak için yoğun mesai harcayan Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Ekinyazı Kırsal Mahallesi’nin köprü sorununu da çözüme kavuşturdu.Ekinyazı Kırsal Mahallesi’ni iki ayıran ve özellikle yaşlı ve çocukların mahallenin diğer yakasına geçmesini imkansız hale getiren sulama tahliye kanalının üzerine Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan’ın talimatı ile 11 metre uzunluğunda, 1 buçuk metre genişliğinde demir köprü yapıldı.

Mahallenin iki yakasını bir araya getiren yeni köprü sayesinde, özellikle okula giden küçük çocuklar, camiye giden yaşlılar ve sağlık ocağına giden hastaların yaşadığı çile de son buldu.

“3 KİLOMETRE YÜRÜMEK ZORUNDAYDIK”

Ekinyazı Kırsal Mahallesi Muhtarı İsmail Dağ, Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan’a vatandaşların ihtiyaç duyduğu önemli bir hizmeti mahalleye kazandırdığı için teşekkür etti.

Mahallenin ortasından geçen sulama tahliye kanalı nedeniyle vatandaşların karşıdan karşıya geçerken güçlük yaşadığını belirten Muhtar Dağ, “Okul, sağlık ocağı ve camiye gitmek için yaklaşık 3 kilometrelik bir yolu yürümek zorunda kalıyorduk. Başkanımız Sn. Abdülhakim Ayhan’dan talepte bulunduk. Sağ olsun bizi geri çevirmedi. Kanalın üzerine demir köprü yapılması için ekiplere gerekli talimatları verdi. Başkanımız sayesinde vatandaşlarımız,  okul, sağlık ocağı ve camiye daha rahat ulaşma imkanına kavuştu. Başkanımızdan Allah razı olsun, bizi büyük bir dertten kurtardı. Şahsım ve mahalle sakinlerimiz adına Başkanımız Sn. Abdülhakim Ayhan’a teşekkür ediyorum” dedi.

“HİZMET İÇİN GÖREVE TALİP OLDUK”

Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan, göreve geldikleri günden bu yana ilçenin her bölgesine hizmet götürmek için var güçleriyle çalıştıklarını söyledi.

“Halkımıza hizmet boynumuzun borcudur” ifadesini kullanan Başkan Ayhan, şunları söyledi;“Biz bu göreve vatandaşımıza hizmet etmek için talip olduk Allah’a şükürler olsun ki, imkanlarımız ölçüsünde ilçemizin her köşesinde çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Kış bastırmadan özellikle kırsal mahallelerde yürüttüğümüz stabilize çalışmalarında sona yaklaştık” diye konuştu.

“MUHTARIMIZ BİZDEN TALEPTE BULUNDU”

Yol çalışmaları devam ederken mahallelerde ihtiyaç duyulan diğer hizmetleri vatandaşa götürme çabası içerisinde olduklarını belirten Başkan Ayhan, “Bu kapsamda Ekinyazı Kırsal Mahallemizin muhtarı bize gelerek mahalleyi ikiye ayıran sulama tahliye kanalı ile ilgili sıkıntılarını aktardı. Muhtarımızın talebi doğrultusunda kanalın üzerine köprü yapma kararı aldık. Ekinyazı Kırsal Mahallemizin ortasından geçen kanalın üzerine köprü yapılması için gerekli talimatları verdim. Yapımı tamamlanan 11 metre uzunluğunda, 1 buçuk metre genişliğindeki demir köprüyü kanalın üzerine yerleştirerek vatandaşımızın mahallenin karşı yakasına daha rahat ulaşımını sağladık” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Herkesi İlgilendiren Kanun Yürürlüğe Girdi
Herkesi İlgilendiren Kanun Yürürlüğe Girdi
Şanlıurfaspor Menemen'i Mağlup Etti
Şanlıurfaspor Menemen'i Mağlup Etti