Demirkol 15 Temmuz’da vatandaşlarla saf tuttu

Demirkol 15 Temmuz’da vatandaşlarla saf tuttu

Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında sabah namazı vaktine kadar meydanda vatandaşlarla saf tuttu.

16 Temmuz 2018 - 17:29

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri, Şanlıurfa Valiliği, Büyükşehir ve Haliliye Belediyesinin de yer aldığı 3 merkez ilçe belediyesinin organizasyonuyla Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi önünde gerçekleştirildi. Binlerce Şanlıurfalının katıldığı etkinliklerde Haliliye Belediyesi, kurduğu çadırlarla meydana gelen vatandaşlara Türk Bayrağı ve su ikramında bulundu.

Akşam namazının topluca kılınmasıyla başlayan etkinlikler, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dua okunmasıyla devam etti. Programın devamında Şanlıurfa’nın ilk ve tek mehter takımı olan Mehteran-ı Haliliye, sahne aldı. Okuduğu marşlarla meydanı dolduranları coşkulandıran mehter ekibi, başarılı performansıyla da geceye damgasını vurdu.
“Bizim o şehitlerimize karşı namus borcumuz vardır”
Mehteran-ı Haliliye’nin konserinin ardından yatsı namazının da toplu kılınmasıyla protokol konuşmalarına geçildi. Gecede konuşan Demirkol, şehitliğin ölümsüzlük olduğuna inanan bir milleti kimsenin ölümle korkutamayacağını söyledi. Demirkol, 15 Temmuz 2016 gecesi şehit düşen 251 vatandaşın ne için şehit düştüğünü de gelecek nesillere aktarmanın boyunlarının borcu olduğunu aktardı. Demirkol, “İlk defa tanklara, toplara karşı gövdesini siper eden şanlı ecdadın torunları, o hain tuzağı o gece bitirdi. Türkiye’nin 81 ilinde ve bilhassa da Ankara ve İstanbul’da yaşanan kanlı vahşete Şehit Nusret Bey’in, Şahin Bey’in, Kara Yılan’ın, Sütçü İmam’ın torunları ‘dur’ dediler. Kanlarını döktüler. Nene Hatun’un, Şerife Bacı’nın, Tayyar Rahmiye’nin, Kara Fatma’nın torunları, ecdadın torunları olduğunu, ecdadın temsil ettiği vizyonu unutmadıklarını Türkiye’nin 81 vilayetinden düşmana haykırdılar. Sonunda 251 şehidimiz oldu. Çanakkale’deki ecdadımızın torunlarından 251 şehit, kanlarıyla bu toprakları sulayarak bir kez daha bu toprakları bize vatan eylediler. Allah o şehitlerimize merhametiyle, şefkatiyle muamele eylesin. Bizim o şehitlerimize karşı namus borcumuz vardır” diye konuştu.
Demirkol, sabaha karşı saat 04.00’de kılınan sabah namazıyla demokrasi nöbetinin bitmesinin ardından meydandan ayrıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Halfeti'de Silahlı Kavga 4 Yaralı
Halfeti'de Silahlı Kavga 4 Yaralı
İŞKUR Önünde Uzun Kuyruklar Oluştu
İŞKUR Önünde Uzun Kuyruklar Oluştu