Demirkol, geri dönüşüm atölyesini denetledi-Videolu Haber

Demirkol, geri dönüşüm atölyesini denetledi-Videolu Haber

Şanlıurfa Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, geri dönüşümde de önemli rol oynayan atölyeyi ziyaret ederek, yapılan çalışmaları denetledi.

26 Eylül 2017 - 14:25 - Güncelleme: 26 Eylül 2017 - 18:28

Şanlıurfa Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, park ve bahçeler müdürlüğü bünyesinde kurulan ve geri dönüşümde de önemli rol oynayan atölyeyi ziyaret ederek, yapılan çalışmaları denetledi.

Başkan Fevzi Demirkol, park ve bahçeler müdürlüğünün Konuklu kırsal mahallesindeki park, bahçe, cami avlusu ve okul gibi alanlarda kullanılan bank, piknik masaları ve sallamalı çöp kovalarının bakım, onarım ve geri dönüşümlerini sağladığı atölyeyi ziyaret etti. Bank ve piknik masası üretiminin de yapıldığı atölyede Başkan Demirkol, yapılan çalışmalarla ilgili Park ve Bahçeler Müdürü Şahin Göncüoğlundan bilgiler aldı.

Çalışmaları da yerinde denetleyen Başkan Demirkol, işçilerle sohbet edip, yaptıkları çalışmaları izledi. Yeni üretim ve eski malzemelerin geri dönüşümde kullanılarak, yeni malzemelere dönüştürülüp, halkın hizmetine sunulmasının hem zamandan hem de kamu bütçesinden tasarruf sağladığının altını çizen Başkan Demirkol, "Şanlıurfa Haliliye Belediyesi olarak park ve bahçeler müdürlüğümüz, başlangıçta ‘Yeşil Haliliye’ diye bir hedef belirledi ve hamt olsun bu hedefine ulaştı. Şimdi, ‘Yemyeşil Haliliye’ noktasında çalışmalarımız devam ediyor. Park ve bahçeler müdürlüğümüz, parklarımızdaki yeşil bitkileri fidanlığımızda kendileri üretiyor. Gülden, çama kadar çeşitli bitkileri kendimiz üretiyoruz ve bu üretim bize tasarruf sağlamaktadır. Yine aynı şekilde Haliliye Belediyesi olarak parklarımızda kent mobilyaları noktasında piknik masaları, bankları geri dönüşümden faydalanarak kendimiz üretiyoruz. Bu alanda müdürlüğümüz piknik masaları ve bankları imal etmektedirler. Bu imalatta, hiçbir şey atılmadan, geri dönüşüm sağlanarak, gerek saksılar, gerek banklar, gerekse piknik masaları yapılmaktadır. Özellikle engellilere yönelik piknik masaları da, Haliliye Belediyesi olarak ilk uygulamamızdır. Ben bu alanda özveriyle çalışan tüm personellerimize teşekkür ediyorum"dedi.

Başkan Demirkol, açıklamasının ardından müdürlükten ayrıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Urfaspor’dan 4 Transfer
Urfaspor’dan 4 Transfer
Suruç'ta Feci Kaza, 1 Ölü 6 Yaralı
Suruç'ta Feci Kaza, 1 Ölü 6 Yaralı