Demirkol, Öğrencileri Kitap Okumaya Yönlendiriyor

Demirkol, Öğrencileri Kitap Okumaya Yönlendiriyor

Şanlıurfa Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol,teknoloji bağımlılığının önlenmesi amacıyla kitap etkinlikleri kapsamında, Prof. Dr. Abdulkadir Karahan İlkokulu öğrencileriyle buluştu

28 Mart 2018 - 17:16 - Güncelleme: 28 Mart 2018 - 17:35

Şanlıurfa Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, çocukların kitap okuma alışkanlığı kazanması ve teknoloji bağımlılığının önlenmesi amacıyla kitap etkinlikleri kapsamında, Prof. Dr. Abdulkadir Karahan İlkokulu öğrencileriyle buluştu. Öğrencilere Akıl ve Zeka Oyunları Kitabı dağıtan Başkan Demirkol, daha sonra çocuklarla birlikte kitap okudu.

Geleceğin teminatı olan gençlerin eğitimine katkı sunmak ve okuma alışkanlığı kazanmaları için çeşitli çalışmalar yapan Başkan Fevzi Demirkol, bu kapsamda Prof. Dr. Abdulkadir Karahan İlkokulunu ziyaret etti. Okul Müdürü Nilgün Müjdeci tarafından karşılanan Başkan Demirkol, ilk olarak öğretmelerle görüştü. Öğretmenlerle sohbet ederek, eğitim konusunda yaptıkları çalışmaları anlatan Başkan Fevzi Demirkol, daha sonra öğretmenlere Haliliye Belediyesi tarafından basımı gerçekleştirilen “1915 Çanakkale Savaşı” adlı kitaptan dağıttı.

Öğretmenlerle görüşmesinin ardından Başkan Fevzi Demirkol, sınıfları ziyaret ederek öğrencilerle bir araya geldi. Öğrencilerle sohbet ederek, okumanın öneminden bahseden Başkan Demirkol, daha sonra öğrencilere de teknoloji bağımlılığının önüne geçmek amacıyla içerisinde bilmece ve bulmacaların yer aldığı Akıl ve Zeka Oyunları Kitabından dağıttı. Öğrencilerle birlikte okuma saatinde kitapta okuyan Başkan Demirkol, derslerini çalışmaları, ailelerinin ve öğretmenlerinin sözlerini dinlemeleri konusunda öğrencilere tavsiyelerde bulundu. Başkan Demirkol, temaslarının ardından okuldan ayrıldı.(Şanlıurfa 63 Haber-Son Dakika Urfa Haberleri)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Urfalı Gençlerde Dövme Merakı
Urfalı Gençlerde Dövme Merakı
Ceylanpınar'da Kesilen Cezaları ile İlgili Açıklama
Ceylanpınar'da Kesilen Cezaları ile İlgili Açıklama