Devletin Verdiği Kömürü Çöpe Attılar

Devletin Verdiği Kömürü Çöpe Attılar

Şanlıurfa’da devlet tarafından ihtiyaç sahiplerine verilen kömür torbaları, kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından çöpe atıldı.

24 Şubat 2018 - 12:33

Şanlıurfa’da devlet tarafından ihtiyaç sahiplerine verilen kömür torbaları, kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından çöpe atıldı. Edinilen bilgiye göre, Şanlıurfa’nın Haliliye İlçesine bağlı Devteşti Mahallesindeki bir sokakta devletin fakir ailelere ücretsiz dağıttığı kömür torbaları çöpe atılmış halde bulundu. Maddi durumu iyi olmayan bazı vatandaşlar, Ekim ayında devletin Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşa Vakıfları aracılığıyla dağıttığı ücretsiz kömürü almak için uzun kuyruklar oluşturmuştu. Kömür torbalarını almak isteyen vatandaşlar, zaman zaman izdihama bile neden olurken şubat ayında kömürlerin çöp konteynırının yanına atılması tepki çekti. Vatandaşlar, “İnsanlar kömür bulamazken bazıları çöpe atıyor” diyerek tepki gösterdi.

Üzerinde “Sosyal Yardım Amaçlıdır. Para ile satılmaz” ibaresi bulunan kömür torbalarının kim ya da kimler tarafından atıldığı ise öğrenilemedi.(Şanlıurfa 63 Haber)

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Murat
    1 yıl önce
    Kömür degil onların hepsi taş fakir insanlarla dalga gecmeyin devletin asli gorevi milleti insan gibi yasatmaktır bizim paramızla suriyelilere yardım ediyorsunuz
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Vali Erin Tübitak 4006 Fuarını Ziyaret Etti
Vali Erin Tübitak 4006 Fuarını Ziyaret Etti
Vali Erin Taraftara Teşekkür Etti
Vali Erin Taraftara Teşekkür Etti