Dicle Elektrik’ten Çağrı

Dicle Elektrik’ten Çağrı

Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak’ta yaklaşık 1.7 milyon müşterisi bulunan Dicle Elektrik Tasarruf konusunda çağrıda bulundu.

30 Ekim 2017 - 14:11

Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak’ta yaklaşık 1.7 milyon müşterisi bulunan Dicle Elektrik Tasarruf konusunda çağrıda bulundu.Dicle Elektrik’ten, 31 Ekim ‘Dünya Tasarruf Günü’ nedeniyle enerji tüketiminde tasarrufa dikkat edilmesi, elde edilmesi hiç de kolay olmayan enerjinin israf edilmemesi çağrısında bulunularak, ‘yaşam kalitenizi artırmak için elektriği daha tasarruflu kullanın’ denildi.

Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak’ta yaklaşık 1.7 milyon müşterisi bulunan Dicle Elektrik, 1924 yılından bu yana ‘Dünya Tasarruf Günü’ olarak kutlanan 31 Ekim nedeniyle bir açıklama yaptı.

Enerji şirketinden yapılan açıklamada, hayatımızın neredeyse her anında enerjiye gereksinim duyulduğu ve bu nedenle enerji tüketiminin ve talebinin tarihteki en yüksek döneminde yaşadığımıza dikkat çekilerek, şöyle denildi:

“Sadece evimizde kullandığımız elektrikli eşyaları göz önünde bulundursak dahi tasarruf ettiğimiz zaman ciddi oranda enerji tasarrufu sağlayabiliriz. Türkiye enerji kaynakları bakımından sınırlı zenginliğe sahip olduğu için üretim yaparken verimli, tüketimde ise tasarruflu olmaya her zaman özen gösterilmesi gerekir. Elektrik israfı ile sadece ekonomik kayıp yaşanmamakta, aynı zamanda ekolojik denge de bozulmaktadır. Yaşadığımız çağda hayatın her alanında elektriğe gereksinim duyulması sebebiyle elektrik, yaşam kalitesi demektir. Dicle Elektrik olarak; ‘Yaşam kalitenizi artırmak için elektriği daha tasarruflu kullanın’ diyoruz.”

KUTU

Tasarruf etmenin insanlar ve ülke ekonomileri için ne kadar önemli olduğunu vurgulamak amacıyla 1924 yılında World SavingsBanksInstitute (WSBI-Dünya Tasarruf Bankaları Enstitüsü) adlı bir enstitü kurulmuştur. O tarihten bu yana Türkiye ve dünyanın birçok ülkesi, 31 Ekim’i Dünya Tasarruf Günü olarak kutlamaktadır.

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • mehmet başak
    10 ay önce
    Elektrik sorunu hala yaşanan bir mahalle var devteşti 2093 sokAk çare yeter 2 gündür elektrik yoooooook el insaf
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şanlıurfa'da kadın kılığına girerek saklanan tacizci yakalandı
Şanlıurfa'da kadın kılığına girerek saklanan tacizci...
Yaşlı kadını 100 bin TL dolandırdılar
Yaşlı kadını 100 bin TL dolandırdılar