Din Görevlilerine ve Kur’an Kursu Öğreticilerine Konferans

Din Görevlilerine ve Kur'an Kursu Öğreticilerine Konferans

Şanlıurfa İl Müftüsü İhsan Açık, Viranşehir İlçe Müftülüğü'nün düzenlendiği "Camii, Şehir ve Medeniyet " konulu konfrensa Konuşmacı olarak katıldı.

11 Ekim 2017 - 15:34 - Güncelleme: 12 Ekim 2017 - 15:37

Şanlıurfa Viranşehir Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezinde yapılan konfrensa  Viranşehir  Kaymakamı Ömer  Çimsit, Ceylanpınar İlçe Müftüsü Usame Anlagan, Viranşehir İl Müftü Kamil  Oktay, Din Görevlileri ve Kuran Kursu Öğreticileri katıldı.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, Viranşehir İlçe Müftüsü Kamil Oktay'ın açılış konuşmasıyla devam etti.

Açılış konuşmasının ardından İl Müftüsü İhsan Açık "Camii, Şehir ve Medeniyet konulu konferans verdi.

Müftü Açık "Peygamberimiz efendimiz Hz.Muhammed ile beraber kısa sürede bütün dünyayı etkileyen, Medine'den medeniyete uzanan İslam düşüncesinin anlaşılması için Camii, Şehir ve medeniyet kavramlarının doğru anlaşılması oldukça önemlidir.dedi" İslam'da hayatın, şehrin ve medeniyetin merkezinde"Cami vardır." Camii bireyin inanç dünyasından toplumsal ilişkilere kulluk, sorumluluk ve güzel ahlak bilincinin oluşmasından hukukun inşasına, eğitimden iktisada aileden çevreyle ilişkilere, hayatın bütün alanlara yönelik değerlerin köklerinin birleştiği mekandır. İfadelerini kullandı.Ardından Viranşehir İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit Tüm Din Görevlilerinin Haftasını kutladıktan sonra Camii ve Din Görevliliğinin öneminden bahsetti. Konfrens  sonunda Camiler ve Din Görevlileri Haftası  münasebetiyle Viranşehir İlçe Müftülüğü personelinden Hizmet süresi en fazla olan İmam Hatip Ahmet Albayrak'a İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit ve İl Müftüsü İhsan Açık tarafından Kitap hediye edildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şanlıurfa OSB'de Korkutan Yangın, 2 Yaralı
Şanlıurfa OSB'de Korkutan Yangın, 2 Yaralı
Polatçı Hayat Mücadelesini Kaybetti
Polatçı Hayat Mücadelesini Kaybetti