Divanyolu Esnafından Nihat Çiftçi’ye Teşekkür-Videolu Haber

Divanyolu Esnafından Nihat Çiftçi'ye Teşekkür-Videolu Haber

Divanyolu ile Balıklıgöl arasındaki yol güzergahındaki çalışmaları inceleyen Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi'ye esnaf teşekkür etti.

12 Kasım 2017 - 01:34

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından Divanyolu caddesinde başlatılan cephe iyileştirme çalışması devam ediyor. Divanyolu ile Balıklıgöl arasındaki yol güzergahındaki çalışmaları inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, esnafla sohbet etti.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı, Koruma ve Denetleme (KUDEM) Müdürlüğü, kentin en işlek caddesi olan Divanyolu Caddesinde başlatılan cephe iyileştirme çalışması hızla devam ediyor. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Balıklıgöl, Haşimiye Meydanı, Yıldız Meydanı ile Kapaklı Pasajı arasında Divanyolu'nda yapılan cephe iyileştirme çalışmalarını inceledi. Cephe düzenleme çalışmalarını inceleyen Başkan Çiftçi, esnafla sohbet edip yapılan çalışmalar hakkında esnafa bilgi verdi. 

Büyükşehir Belediyesi tarafından Divanyolunda bulunan işyerleri, binalar ve tescilli yapılar aslına uygun olarak düzenleme çalışması yapılıyor. Proje kapsamında; tente, tabela ve dış cephe boyamada Divanyolu Caddesinde standart uygulama yapılırken, Divanyolu caddesinde görüntü kirliliği ortadan kalkmış olacak.

ESNAFTAN BAŞKANA TEŞEKKÜR

Kenti gezmeye gelen yerli ve yabancı turistlerin en çok gezdiği Balıklıgöl ile Kapaklı Pasajı arasındaki Divanyolu caddesinde bulunan esnaflar cephe iyileştirme çalışmasından dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi'ye teşekkür etti. Yıllardır çarşıya bakım yapılmadığını anlatan esnaflar, "Büyükşehir Belediye Başkanımız Nihat Çiftçi'ye teşekkür ediyoruz. Çarşımıza farklı bir güzellik ve renk kattı. Cephe iyileştirme çalışmasında emeği geçen Büyükşehir Belediye Başkanımız Nihat Çiftçi'ye esnafa verdikleri destekten ötürü teşekkür ediyoruz" diye konuştular.   

Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol,  Karaköprü Belediyesi'ne gençlere yaptıkları bu yatırım için teşekkür ederek, "Gençlik bizim geleceğimizdir, çağımız bilgi çağı olduğu için okuma gençlerimiz için çok önemlidir. Bu faydalı çalışma için Karaköprü Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum, okuma evinin gençlere hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu.

Karaköprü İlçe Kaymakamı Ahmet Yıldız ise bu okuma evleri ile birlikte Karaköprü'deki kütüphane eksiğinin giderildiğine ve gençler için önemli bir yatırım yapıldığına dikkat çekti. Kaymakam Yıldız, "Okuma evi isimi de çok güzel bir isim olarak düşünülmüş. Gençler burayı evi gibi görüp burada bilgiye ulaşacak, burada yeni şeyler öğrenecek ve kendini geliştirecektir. Bu güzel ortamı sağlayan Karaköprü Belediye Başkanımızı ve ekibini tebrik ediyor, gençler adına teşekkür ediyorum" dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi,  gençler için yapılan bu hizmet için Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli'yi ve emeği geçen herkesi tebrik etti.

Başkan Çiftçi şunları söyledi: "Bu güzel hizmetin içinde ve odağında insan var. İnsanın gelişmesi için, faydalı birer insan olarak yetişmesi için bu tür okuma evlerine ve kütüphanelere ihtiyaç var.  Okuma oranlarına bakarsak hem şehir olarak hem de ülke olarak zayıf durumdayız. Bu mekanlar öğrencilerle dolmazsa hiçbir anlamı olmaz. O zaman velilerimiz de hem çocuklarını bu okuma evlerimize yönlendirecek hem de kendileri gelip kitap okuyacak. Bu güzel hizmet için emeği geçen herkese çok teşekkür ederim." Ak parti Milletvekili Mehmet Ali Cevheri yapılan her hizmetin insanlar için yapıldığını dile getirirken, okuma evi hizmetinin de gençlere faydalı olması için yapıldığını aktardı. Milletvekili Cevheri, "Bu yapıların içine insan girdiğinde güzelleşir. Gençlerimiz burada bilgiye ulaştığında, ders çalıştığında bu okuma evleri daha anlamlı hale gelir. Ben bu yatırımda emeği geçen başkanımıza ve ekibine çok teşekkür ediyorum, Allah razı olsun" dedi.

Açılışın ardından davetliler okuma evinde kitap okuyan gençlerle bir süre sohbet ederken, Karaköprü Belediyesi'nin hediyesi olan kitapları gençlere verdiler.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kit Ailesinin Acı Günü
Kit Ailesinin Acı Günü
Göktepe ve Haklı Ailesinin Acı Günü
Göktepe ve Haklı Ailesinin Acı Günü