Doğan,Akçakale ve Harran Adliyelerini İnceledi

Doğan,Akçakale ve Harran Adliyelerini İnceledi

Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan, Harran ve Akçakale Adliyelerinde incelemelerde bulunarak çalışmalar hakkında bilgi aldı.

08 Ekim 2017 - 15:10

Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan ilk olarak Akçakale Adliyesini ziyaret etti. Cumhuriyet Savcısı Alper Uğurer’ in de eşlik ettiği ziyarette Başsavcı Sadi Doğan’ı Akçakale Cumhuriyet Başsavcıvekili Ömer Söylemez ile diğer hakim ve savcılar karşıladı. Yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Başsavcı Doğan; hakim, savcı ve personellere çalışmalarında başarılar diledi. Ardından Harran Adliyesine geçen Başsavcı Doğan’ı burada Cumhuriyet Savcısı Çınar Bulut ve diğer hakim savcılar karşıladı.

“TİTİZ BİR ÇALIŞMA İÇİNDE OLACAĞIZ”

Harran ve Akçakale Adliyelerindeki çalışmalar hakkında bilgi alan Başsavcı Doğan, 15 Temmuz 2016 yılından itibaren zor bir süreçten geçildiğini belirterek; “15 Temmuz hain darbe girişiminin hemen ardından önce kendi içerisindeki hain unsurları temizleyen yargı teşkilatımız, son dönemde göreve başlayan 6000 yeni meslektaşımızla birlikte adalete olan güven duygusunun en üst seviyeye çıkarılması hususunda tarihi bir sorumlulukla karşı karşıyadır. Bunun yolu da işimizi kanuna, kurala, adalete, vicdana, ahlaka uygun yapmak ve bıkmadan usanmadan çalışmaktır. Peygamber postunda oturduğumuzu unutmadan kararlar vermek, davranışlar sergilemektir. Bu prensiplerle tüm sorunları hızlı ve adil bir şekilde çözmeliyiz. Bunları yaparken Şanlıurfa halkının devletinin yanında olması ve adalet teşkilatlarımıza güvenmeye devam etmesi bizim için büyük bir moral kaynağı olacaktır. Bu nedenle Şanlıurfa halkının huzurunu bozan , namus, can ve mal emniyetini tehdit eden kişi ve olaylarla ilgili olarak titiz bir çalışma içerisinde olacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Bölgemizde yaşanan olaylar zinciri, bazı fırsatçılar tarafından olumsuz algıların tesis edilmesi için zemin hazırlayabilir. Bunları aleyhimize kullanmak isteyen şer odaklarına en güzel cevabı milletimiz 15 Temmuz’da vermiştir. Halkımızın devletine ve adalet teşkilatına olan güveni ve bağlılığı sayesinde hepbirlikte bütün sorunların üstesinden geleceğiz” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Zemzem Gülender Açanal'ın Acı Günü
Zemzem Gülender Açanal'ın Acı Günü
Müdürler Okul Güvenliği Konusunu Konuştu
Müdürler Okul Güvenliği Konusunu Konuştu