Doğukent’te Yol Seferberliği Sürüyor- Videolu Haber

Doğukent'te Yol Seferberliği Sürüyor- Videolu Haber

Şanlıurfa Karaköprü Belediyesi tarafından Doğukent Mahallesinde yol ihtiyacını gidermek için yeni yol açma ve alt yapısı bitmiş yollarda kilitli parke çalışmaları sürüyor.

17 Kasım 2017 - 15:06

Şanlıurfa Karaköprü Belediyesi tarafından Doğukent Mahallesinde yol ihtiyacını gidermek için yeni yol açma ve alt yapısı bitmiş yollarda kilitli parke çalışmaları sürüyor.Her geçen gün büyüyen ve yeni yerleşmelerin oluştuğu Şanlıurfa Karaköprü'de ihtiyacın karşılanması ve vatandaşların mağdur olmaması için Şanlıurfa Karaköprü Belediyesi tarafından yol seferberliği sürüyor. İlçenin birçok mahallesinde yol çalışmalarını sürdüren Karaköprü Belediyesi Fen İşleri ekipleri Doğukent Mahallesinde yeni yol açma açılan yolları çamurdan kurtarmak için kilitli parke döşeme çalışması yapıyor.

İlçenin yeni gelişen ve yapılaşmanın arttığı mahallelerinden olan Doğukent'te vatandaşların talebi ve ihtiyaç oluşması üzerine Şanlıurfa Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli tarafından yeni yollar açılması talimatı verilirken, kış aylarında vatandaşların çamur sorunu yaşamaması için alt yapı çalışmaları tamamlanan yollarda da kilitli parke döşeme ve kaldırım çalışmaları yapılıyor.

'Yol Medeniyettir' düsturuyla hareket ettiklerini söyleyen Başkan Metin Baydilli, ilçenin her tarafında gerekli görülen yerlerde yeni yollar açtıklarını dile getirdi.

 Başkan Baydilli, "Mahallelerimize yaptığımız gezilerde gerek kendi gözlemlerimiz gerekse vatandaşlarımızın talebiyle yol ihtiyacı olan yerlerde yeni yollar açılması için Fen İşleri ekiplerimize talimat veriyoruz. Bunun yanında yine vatandaşlarımızın kış aylarında çamurlu yollarda sıkıntı çekmemesi için de açtığımız yollarda Büyükşehir Belediyesi tarafından alt yapı çalışmaları biter bitmez kilitli parke döşeme işlemi yapıyoruz. Doğukent mahallemizde de ekiplerimiz yoğun bir çalışma gerçekleştiriyor. Yeni yollarımız vatandaşlarımıza hayırlı olsun" diye konuştu.

Şanlıurfa Karaköprü Belediyesi Fen İşleri ekipleri Doğukent'in yanı sıra Seyrantepe, Atakent, Batıkent ve Akpiyar gibi mahallelerde de program dahilinde yeni yollar açmaya devam ediyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yılmaz ve Sezer'den ŞUTSO'ya Ziyaret
Yılmaz ve Sezer'den ŞUTSO'ya Ziyaret
Tabipler Odası Başkanından ŞUTSO'ya Ziyaret
Tabipler Odası Başkanından ŞUTSO'ya Ziyaret