Doktorlar Hasta Yoğunluğundan Urfa’dan Tayin İstiyor

Doktorlar Hasta Yoğunluğundan Urfa'dan Tayin İstiyor

HÜDA PAR Eyyübiye İlçe Başkanı Ahmet İdem ve beraberindeki heyet, Şanlıurfa Eğitin ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Murat Halitoğlu’nu ziyaret etti

21 Nisan 2018 - 14:52

HÜDA PAR Eyyübiye İlçe Başkanı Ahmet İdem, Şanlıurfa'ya gelen doktorların hasta yoğunluğu nedeniyle tayin istediklerine dikkat çekerek doktor sayısının arttırılması gerektiğini belirtti. HÜDA PAR Eyyübiye İlçe Başkanı Ahmet İdem ve beraberindeki heyet, Şanlıurfa Eğitin ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Murat Halitoğlu’nu ziyaret ederek, halkın hastane ile ilgili sorun ve sıkıntılarını aktardı.

Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette heyet, hastane ile ilgili sorunları Halitoğlu ile karşılıklı konuştu.Yaklaşık yarım saat süren ziyaret sonrası açıklamalarda bulunan İdem, halkın, kadın doğum, park ve acil serviste kadın hemşire yetersizliği ile ilgili şikâyetlerini Başhekim Halitoğlu’na aktardıklarını söyledi.

Kentteki hasta yoğunluğu ve doktor yetersizliğine işaret eden İdem, "Şanlıurfa’mıza gelen doktorlar, hasta yoğunluğundan, hasta yakınlarının gerginliğinden dolayı dayanamayıp tayinini başka illere istiyorlar. Bundan dolayı Urfa’mızda doktor yetersizliği meydana geliyor ve maalesef halkımız, hastalarını başka şehirlere götürmek zorunda kalıyor. Bu da ayrı bir sorun olarak karşımıza çıkıyor. Çünkü hasta ile birlikte, yakınları da gidiyor. Gittikleri yerde bazen haftalar, aylarca kalıyorlar. Bu da ayrı bir masraf. Hastalarını götüremeyenler de var. Onlar da maalesef, hastalarını tedavi etmekte güçlük çekiyorlar. Temennimiz odur ki Urfa’mıza gelen doktorlarımızın gitmemeleri ve kimsenin, hastalarını başka şehirlere götürmemeleridir." diye konuştu.

 "HÜDA PAR olarak sorunların takipçisi olacağız"

İdem, halkın sorun, sıkıntı ve şikayetlerini not alarak, ilgili makamlara ilettikten sonra, takipçisi olacaklarını sözlerine ekledi.

Ziyaret esnasında konuşan Başhekim Halitoğlu, hastanenin 900 yataklı ve Türkiye’de en çok doğumun Şanlıurfa’da olduğunu söyledi. Halitoğlu, Suriyeli mültecilerin eklenmesiyle birlikte polikliniklerdeki yoğunluğun ikiye katlandığına dikkat çekti.

Geçtiğimiz yıllara nazaran personel sayısının daha iyi durumda olduğunu belirten Halitoğlu, "Hastanemizde önceki yıllara nazaran, personel sayımız epey artmış durumda. 300 üzerinde doktor, 700 üzerinde ise hemşiremiz olduğu halde bazen yetişemiyor olabiliyoruz. Çünkü hastanemizin kadın doğum polikliniğinde ortalama her gün 100 çocuk dünyaya geliyor. Haftalık giriş çıkışa bakıyorum, 10 binin üzerinde, bir ilçenin nüfusu kadar. Dolayısıyla park, yoğunluk, hasta ile doktor arasında gerginlikler yaşanıyor. Hastalarımızdan ricamız, herkesin daha iyi tedavi olması için güler yüzlü olmaları ve sabretmeleridir." dedi.(eyyübiye haber- Şanlıurfa Haberleri- Şanlıurfa 63 Haber-Son Dakika Urfa Haberleri)

2018/04/2018-04-21-14-58-39.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tartıştığı müşterinin otelini bastılar: 4 yaralı
Tartıştığı müşterinin otelini bastılar: 4 yaralı
Erdoğan Urfa Arabası İle Yaşadığı Kazayı Anlattı
Erdoğan Urfa Arabası İle Yaşadığı Kazayı Anlattı