Domates Doları Solladı

Domates Doları Solladı

Bu sene tarla ve pazarın en pahalı mahsullerinden domatesin hasadı devam ederken fiyatı 7'ya çıkarak doların değerini solladı.

21 Eylül 2018 - 11:55

Bursa’da zam şampiyonlarından kabul edilen domates tarlara 4 liraya, pazarda ise 7 liraya satılıyor.  Bu sene tarla ve pazarın en pahalı mahsullerinden domatesin hasadı devam ediyor. Domates hasadı için sabah erken saatlerde tarlaya giden çiftçiler akşama kadar çalışıyor. 10 kişilik ekip günde 4 ton domates topluyor. Elle kopartılıp tek tek kovalara konan domatesler, daha sonrasında kasalara boşaltılıyor. Ardından kamyona yüklenen kasalar tarladan pazara gidiyor.

Tarlada çalışan Ali Mehmet Karabuğa, “Fiyatlar şu anda çok güzel. Fiyatlar tarlada 3-4 lira içinde değişiyor. Her gün topluyoruz. 10 fert günde 4 ton hasat ediyoruz. İşçide birazcık sıkıntı var. Zor buluyoruz. Tarla sahibi bu bahçeyi 100 bin liraya götürü aldı. Bu bahçeden 50 ton domates çıkar” dedi.

Tarlada çalışan bir başka işçi ise, “Sabah 8 gibi mesaiye başlıyoruz, 18.00'de paydos ediyoruz. 10 saat çalışıyoruz. Domates kaliteli olunca pahalı oluyor. Şu anda fiyatı doları geçti” diye konuştu.

Öte yandan pazarda domates el yakıyor. Fiyatlar 5 ila 7 lira içinde değişiyor. Bu yıl tüm meyve ve sebzelere zam geldiğini ifade eden pazarcılar, satışlardan memnun olduklarını söyledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Öztürkmen, Marka Bir Okul Olarak Hizmete Hazırız
Öztürkmen, Marka Bir Okul Olarak Hizmete Hazırız
Oyuncak Ayının İçerisinde Bomba Çıktı
Oyuncak Ayının İçerisinde Bomba Çıktı