Dörtbudak, Sanatıyla İlgi Görüyor

Dörtbudak, Sanatıyla İlgi Görüyor

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Ramazan Sokağındaki Kaligrafi sanatçısı Mustafa Dörtbudak’ın bulunduğu standa zaman zaman isim yazdırmak için uzun kuyruklar oluşuyor

03 Haziran 2018 - 03:34 - Güncelleme: 03 Haziran 2018 - 03:37

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Ramazan Sokağındaki Kaligrafi standı Şanlıurfalılar tarafından büyük ilgi görüyor.Kaligrafi sanatçısı Mustafa Dörtbudak’ın bulunduğu standa zaman zaman isim yazdırmak için uzun kuyruklar oluşuyor. Ramazan Sokağındaki Sanat Sokağını ziyaret edenler, kendilerinin de isimlerinin yazılması için adeta birbirleriyle yarıştılar.

Sanat Sokağında Ebru, Hüsn-ü Hat, Tezhib, Ney, Gitar, Bağlama, Ahşap Oymacılık ve Kaligrafi gibi sanat kursları bulunuyor.

Sanat Sokağı olarak, Ramazan Sokağında standı bulunan Kaligrafi kursu canlı performansıyla siyasilerin ve yerel yöneticilerin ziyaret ettiği stand da kişilerin isimleri Kaligrafi Sanatıyla anında yazılıp hediye ediliyor.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin Sanat Sokağı adı altında açtığı kurslar, yıl içerisinde devam ediyor. Büyük ilgi çeken ve güzel yazı anlamını taşıyan Kaligrafi sanatını, Kaligraf Mustafa Dörtbudak icra ediyor.

Kaligrafi sanatını gezen Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Av.Nihat Çiftçi de, Kaligraf Mustafa Dörtbudak’ın sanatı icra etmesini bir süre izledi. Sanatçı Dörtbudak, Başkan Çiftçi’nin isminin yazıldığı tabloyu kendisine hediye etti.

Başkan Çiftçi, ismini yazarak anında kendisine hediye eden Dörtbudak’a teşekkür etti.

Sanatçı Mustafa Dörtbudak, standı gezenler arasında bulunan HÜDA PAR Şanlıurfa Milletvekili adayı Av.Emin Güneş ile Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Emin Özçınar’ın da isimlerini yazarak kendilerine hediye etti.

Kaligraf Mustafa Dörtbudak’ı Bürosunda ziyaret eden Gazeteci Yazar Müslüm Abacıoğlu ile Karaköprü Belediye Meclis üyesi Mehmet Nimetoğlu’da sanatçı ile bir süre sohbet ederken isimlerinin yazılışını da izlediler ve Dörtbudak’a teşekkür ettiler.

2018/06/2018-06-03-03-37-28.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Harran'a Yeni Bir İşletme Kazandırılıyor
Harran'a Yeni Bir İşletme Kazandırılıyor
Minibüsün altında kalan çocuk öldü
Minibüsün altında kalan çocuk öldü