DSİ’den sporcu sağlığına önem

DSİ'den sporcu sağlığına önem

Alp; Şanlıurfa DSİ Spor Bayan Basketbol takımı sağlık kontrolünden geçti ve Sağlık kontrolünde tüm sporcular efor testine tabi tutulup Ekokardiyografileri yapılarak kalp sağlıkları kontrol edildi.

05 Ekim 2017 - 17:31 - Güncelleme: 05 Ekim 2017 - 23:27

Türkiye Kadınlar Basketbol 2. Liginde İlimizi temsil eden Şanlıurfa DSİ Spor Bayan Basketbol takımı, Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinde sağlık kontrolünden geçti. Sağlık kontrolünde tüm sporcular efor testine tabi tutulup Ekokardiyografileri yapılarak kalp sağlıkları kontrol edildi.

Bunun yanı sıra tüm sporcular Hastane Başhekim Yardımcısı Ortopedi ve Travmoloji Uzmanı Doç. Dr. M. Akif ALTAY tarafından muayene ve tetkikleri yapılarak eklem ve kas yapılarının kontrolü yapıldı. Genel tetkik ve kontrollerden sonra Doç. Dr. M. Akif ALTAY tarafından tüm sporculara spor yaralanmaları, sakatlıklardan korunma ve tedavi yöntemleri hakkında brifing verildi.

                Sporcuların sağlık kontrollerinden sonra DSİ Spor Kulübü Başkanı İsmail Nurullah ALP, takım antrenörü Emine GÖZEN ve sporcular Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Emre ERKUŞ’u ziyaret ederek kendilerine gösterilen yakın ilgi ve desteklerinden ötürü teşekkür ettiler.

                DSİ Spor Kulübü Başkanı İsmail Nurullah ALP yaptığı açıklamada; “DSİ Spor Kulübü olarak 1981 yılından bu yana Şanlıurfa’daki gençliğe spor ve sosyal faaliyet yaptırarak boş zamanlarını değerlendirmek, kişinin beden, fikir ve ahlak yönünden yeteneklerini arttırarak geliştirmek, ahlaki ve insani değerler temelinde toplum dayanışması ile birlikte vatana ve millete faydalı birey yetiştirmek, gençleri illegal ortamlardan ve madde bağımlılığından uzak tutmak amacıyla faaliyet gösterdiklerini, bu faaliyetler sırasında kendilerine desteklerini esirgemeyen DSİ Genel Müdürü Murat ACU’ ya, DSİ 15. Bölge Müdürü Ahmet Ersin GÖKÇE’ye, antrenman ve resmi müsabakalar için spor salonlarını kendilerine açan Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan TAŞALTIN’a, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali SARIIŞIK’ a, Hastanede kendilerine gösterilen ilgiden dolayı Başhekim Doç. Dr. Emre ERKUŞ’ a, Başhekim Yardımcısı Doç. Dr. M. Akif ALTAY’a ve tüm hastane personeline teşekkür ederiz.” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Zemzem Gülender Açanal'ın Acı Günü
Zemzem Gülender Açanal'ın Acı Günü
Müdürler Okul Güvenliği Konusunu Konuştu
Müdürler Okul Güvenliği Konusunu Konuştu